Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Dotyk, który nigdy nie znika” – zobacz poruszającą kampanię przeciwko przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu

| aktualizacja: 06.04.2016 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Kampania przeciw przemocy
fot. Achim Lippoth/Publicis Pixelpark
Problem przemocy i wykorzystywania seksualnego dzieci wciąż jest aktualny. Zobacz najnowszą kampanię przeciwko nadużyciom wobec dzieci, promowaną hasłem „Dotyk, który nigdy nie znika”. Czy taki przekaz trafia do wyobraźni?
Hasłem „Dotyk, który nigdy nie znika” („Some touches never leave”) organizacja Innocence in Danger chce zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci i wykorzystywania seksualnego.

Przekaz kampanii

Najnowsza kampania organizacji Innocence in Danger zwraca uwagę na problem przemocy i nadużyć seksualnych wobec dzieci. Plakaty przedstawiają dzieci  z widocznymi na ciele śladami dłoni dorosłych. W ten sposób twórcy kampanii chcą pokazać, że krzywdy, których doświadczają dzieci, pozostaną z nimi przez całe życie. Przekaz kampanii jest czytelny: cierpienie psychiczne dzieci nigdy nie zniknie i pozostanie z nimi na zawsze, wraz ze śladami dotyku oprawców.

Pedofilia i przemoc wobec dzieci w Polsce

Każdego roku sądy rozpatrują ok. 1500 spraw dotyczących molestowania seksualnego dzieci. Niestety, część przestępstw nie zostaje zgłoszona i  sprawcy pozostają bezkarni. Kampania „Some touches never leave” zwraca uwagę nie tylko na wykorzystywanie seksualne dzieci, ale także na przemoc w rodzinie – bicie i poniżanie. Każdy „zły dotyk” zostawia na ciele i w psychice dziecka ślad.

Zobacz plakaty:

Kampania przypomina akcję „Zły dotyk boli przez całe życie”. Czy powstawanie takich kampanii jest skuteczne? Czy takie plakaty, mocne, ale nie drastyczne, przemawiają do wyobraźni?

Polecamy: Masz córkę? Musisz zobaczyć ten film!
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?