Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Bezpieczne sprzątanie przy dziecku - przegląd mopów parowych

| aktualizacja: 08.02.2017 | 1

Czy mopy parowe przydadzą się w domu, w którym jest małe dziecko? Jak działa mop parowy i czy jest lepszy od zwykłego mopa? Przejrzyj najnowsze modele mopów parowych!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Mop parowy - kiedy się przydaje?

Mop parowy przyda się w domu, szczególnie jeśli ślady małych łapek są wszędzie, a podłoga w kuchni nosi ślady intensywnego rozszerzania diety lub innych "wojen" jedzeniowych. Mopy parowe przypominają nieco zwykłe mopy, ale różnią się tym, że trzeba do nich nalać wody. Mop parowy podgrzewa wodę i wytwarza gorącą parę.

Na gorąco możemy usunąć więcej bakterii i często nie potrzebujemy tyle szkodliwej chemii! To ważne zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci lub ktoś z domowników ma alergię. Przy okazji sprzątanie jest nieco łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie trzeba moczyć końcówki mopa, wyżymać, a po przetarciu podłoga jest od razu prawie sucha. Wystarczy napełnić zbiornik wodą, włączyć i do dzieła.

Co można sprzątać mopem parowym?

Mopem parowym posprzątacie wszelkie płaskie powierzchnie, takie jak podłogi i ściany z płytek, czy szklane, np. okna. Jeśli mop ma dodatkowe funkcje odświeżycie też meble czy tapicerkę w samochodzie albo pozbędziecie się plam na dywanie.

Jaki mop parowy wybrać?

W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli mopów parowych. Kryteria wyboru są dość proste. Najważniejsze, żeby mop parowy nie był zbyt ciężki, łatwo można było nim manewrować (głowica powinna być dobrej jakości), nie miał zbyt krótkiego kabla i za małego pojemnika na wodę (wówczas trzeba będzie zbyt często przerywać pracę, by go napełnić). Droższe modele mają programy, które dostosowują sprzątanie do rodzaju czyszczonej powierzchni. Niektóre mopy parowe można stosować nawet na drewnianych podłogach. Do codziennego sprzątania płaskiej powierzchni najczęściej przyda się prosty model mopa parowego z płaską końcówką.

Zobaczcie nowoczesne mopy parowe w naszej galerii już od ok. 135 zł.

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?