Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Muzeum zabawek i zabawy

| aktualizacja: 14.08.2014 | 0

Maluchy mogą miło spędzić czas bawiąc się w specjalnym kąciku zabaw pełnym klocków, lalek i samochodów. Starsze dzieci mogą pograć w gry planszowe i zręcznościowe.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia
fot. Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach
Muzeum Zabawek i Zabawy to największe i najstarsze muzeum tego typu w Polsce, istnieje od 1979 roku. Mieści się w XIX-wiecznym budynku dawnych hal targowych. Gościom proponuje poznanie historii zabawek.

Dzieci spotkają nieznane i wyjątkowe zabytki, dla dorosłych to niejednokrotnie sentymentalne wspomnienia z własnego dzieciństwa. Muzeum dokłada wszelkich starań, by poza eksponatem, widz odkrywał także drzemiące w nim emocje. Wystawy prezentują zabawki historyczne, ludowe, zabawki współczesne stanowią ich doskonałe uzupełnienie.

Zwiedzanie muzeum jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale także samodzielnym odkrywaniem tajemnic zabawek. Zwłaszcza dzięki wystawom interaktywnym, na których widzowie mogą je nie tylko oglądać, ale także się nimi pobawić: ułożyć puzzle, zagrać w grę lub też wykonać replikę zabytkowej główki lalki.

Muzeum oferuje wiele ciekawych propozycji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, m.in. lekcje muzealne, warsztaty plastyczne, przeglądy filmowe, także inne spotkania hobbystyczne. Latem wewnętrzny dziedziniec zamienia się w mały plac zabaw.
Codziennie w południe z wieży zegarowej muzeum „wylatuje” świętokrzyska Baba Jaga.

Muzeum Zabawy i Zabawek
pl. Wolności 2
25-367 Kielce

Muzeum czynne codziennie oprócz poniedziałków 
w godz. 9.00 - 17.00 (okres letni), 8.00-16.00 (okres zimowy).
Ceny biletów: normalny – 9 zł, ulgowy – 5 zł, rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 20 zł
W niedziele obowiązuje opłata jednolita dla każdego w cenie biletu ulgowego.
Więcej »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?