Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Muzyczne Ferie w Koperniku

| aktualizacja: 31.01.2013 | 0

02.2013r., Eksperymenty muzyczne, sekrety działania pilota telewizyjnego i bardzo bliski kontakt z prądem – to zimowe propozycje Centrum Nauki Kopernik.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Centrum Nauki Kopernik ferie
fot. Archiwum CNK
Muzyka na scenie
Codziennie od 12.30 zapraszamy na piętnastominutowe pokazy muzyczne, pozwalające nie tylko zrozumieć istotę dźwięków, ale także stać się częścią orkiestry.

Nowe eksperymenty „Kopernika na kółkach”
Kilkanaście prostych doświadczeń, wykonywanych w przestrzeni wystaw, pomaga zrozumieć istotę zjawisk,  z którymi stykamy się na co dzień.  Pokazujemy m. in. jak działa pilot telewizyjny i silnik elektryczny, odkrywamy sekrety postrzegania  barw i uczymy,  jak wyciąć w niedużej kartce tak obszerny otwór, by można było przezeń przejść.
Elektryzujący Teatr Wysokich Napięć
Pierwszy spektakl co prawda dopiero w przygotowaniu, ale teatr już zaprasza na zwiedzanie testowe.
Możemy tu dotknąć prądu i poznać szereg zasad rządzących elektromagnetyzmem. W roli głównej występuje generator Van de Graaffa - urządzenie, przy którym włosy stają dęba, a metalowe przedmioty się przesuwają.
Ostatnia szansa, by usłyszeć że wszystko gra
Jeszcze do 17 marca 2013 r. dostępna będzie interaktywna wystawa muzyczna. To ostatnia okazja, by nie tylko zobaczyć dźwięk, ale także dotknąć go, a nawet po nim przejść.  
Zimowe wydarzenia astronomiczne
Pierwszego lutego przypada dziesiąta rocznica katastrofy promu kosmicznego Columbia. Piętnastego tego miesiąca, w odległości bliższej niż  Księżyc, przeleci obok Ziemi planetoida. Symulacje obu tych zdarzeń już można oglądać podczas pokazów Nieba nad Warszawą w planetarium Niebo Kopernika.
Zapraszamy na ferie! Czas oczekiwania na wejście do Kopernika w dni powszednie to najwyżej pół godziny.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?