Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Muzyczne pejzaże – wczoraj, dziś, jutro..!?

| aktualizacja: 05.10.2011 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
logo, Centrum Sztuki Dziecka
fot. Centrum Sztuki Dziecka
17-18.10.2011r., Multimedialny koncert muzyki elektroakustycznej z wykorzystaniem instrumentów dawnych i współczesnych dla dzieci w wieku 9-12 lat.
17 października, godz. 11:00,
18 października, godz. 9.30 i 11.00,


Ten wyjątkowy koncert, stworzony specjalnie na Biennale Sztuki dla Dziecka, ukazuje, jak zmieniał się pejzaż dźwiękowy wraz z rozwojem cywilizacji, jak zmieniały się instrumenty, a w konsekwencji jak zmieniała się muzyka na przestrzeni wieków. Projekt ten rozwija i wciela w życie idee wybitnego kanadyjskiego kompozytora, twórcy i propagatora ekologii dźwięku, R. Murraya Schafera, który przez kilka lat był inspiratorem i opiekunem Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka. Poprzez serię skojarzeń dźwiękowych i wizualnych koncert buduje w odbiorcach wyobrażenie, w jaki sposób współczesna sztuka czerpie z tradycji i jakie są tego przejawy w formach artystycznych, integrujących różne dziedziny sztuki. Pokazuje także różnorodność i wielowymiarowość nowej muzyki, która dzięki technologiom interaktywnym umożliwia (poza refleksją i emocjonalnym przeżyciem) także radosną zabawę i wspólne muzykowanie.

autorka projektu, koordynator merytoryczny – Lidia Zielińska
kompozytor, opiekun techniczny – Rafał Zapała
wykonawcy – Szymon Jóźwiak, Daniel Koniusz, Weronika Partyka, Malwina Paszek, Paweł Prewencki, Oliwia Wronikowska, Rafał Zapała,
Marcin Zieliński, Lidia Zielińska
aktorka – Lucyna Winkel

Sala Błękitna Akademii Muzycznej,
Bilety na spektakle oraz koncert do nabycie w kasie CK Zamek od 3 października, w godzinach 13.00-19.00.

Czytaj też »
więcej »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?