Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Mysi domek. Sam i Julia

| aktualizacja: 26.06.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
książka od 2 roku życia
Mysi domek można oglądać od frontu, tyłu i z boku, a liczy on przeszło setkę pokoików, przejść, zakamarków wyposażonych w mnóstwo potrzebnych sprzętów.

Mysi Domek. Sam i Julia
Karina Schaapman
Media Rodzina
Od 2. roku życia
Cena: 35 złZaczęło się od zabawki. Autorka projektu Karina Schaapman (holenderska aktywista społeczna) zbudowała domek z wielu kartonowych pudełek i papier-maché. W imponujących drobiazgowością wnętrzach – setka pokoi, zakamarki, stryszki schowki, przytulne kąciki (użyła tkanin z lat 50., 60. i 70.). W trakcie tworzenia wnętrz w głowie Schaapman rodziły się historie mieszkańców "Mysiego domku" – taka jest geneza opowieści o miejscu życia wspólnoty, które są dopełnieniem do fotografii, tworzących tutaj materiał ilustracyjny.

Autorka pokazała miejsce nostalgiczne, przytulne i sielankowe, w sam raz, by zamieszkać tam mogły rodziny, zarówno te pełne i wielopokoleniowe (rodzinka Sama), jak i te "po przejściach" (których się zaledwie domyślamy), a więc składające się tylko z mamy i dziecka, w tym przypadku – rezolutnej Julii. Sam i Julia to nieodłączni przyjaciele. Jedno ma to, czego nie ma drugie – pisze autorka – i wszystkim się ze sobą dzielą. I może właśnie dlatego nieśmiały Sam (...) z Julią robi rzeczy, których sam nigdy nie ośmieliłby się zrobić (...) Wśród tych rzeczy na pewno jest buszowanie po domu i odkrywanie jego tajemnic, ale także zwykłe sprawy: wizyta w cukierni, pranie, a nawet świętowanie szabatu. Mikroskopijnej wielkości meble, instrumenty, zabawki, garnki tworzące świat tego domu są dopieszczone w najdrobniejszym szczególe, autorka zadbała nawet o krosty od ospy, wyhaftowane czerwonymi koralikami na pyszczku chorej myszki.
Katarzyna Kubisiowska
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?