Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nabór do Chóru Wrocławskiego Teatru Lalek

| aktualizacja: 22.09.2011 | 0

24.09.2011r., godz.12.00 Wrocławski Teatr Lalek zaprasza wszystkie śpiewające dzieci w wieku 7-15 lat na przesłuchanie, które odbędzie się na Scenie Kameralnej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia, Wrocławski Teart Lalek
fot. Paweł Kozioł
Czy twoje dziecko lubi śpiewać? Marzy, by wystąpić na teatralnej scenie przed szeroką publicznością? Czekamy właśnie na nie!

Chór będzie brał udział w spektaklu  "Pastorałka" (premiera w grudniu 2011). Zajęcia Chóru prowadzi prof. Ewa Grygar.

Chór Wrocławskiego Teatru Lalek odniósł wielki sukces po swoim pierwszym występie w przedstawieniu „Mała Pastorałka” - z tekstem Leona Schillera i graną na żywo muzyką Jana Maklakiewicza (premiera 22 stycznia 2011) - granym w Teatrze i Ratuszu. Dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność
i krytykę, a sam Chór stał się rozpoznawalny i zaistniał w świadomości wrocławian jako w pełni profesjonalny zespół artystyczny.

Chór Wrocławskiego Teatru Lalek powstał  we wrześniu 2008 z inicjatywy Dyrektora Roberto Skolmowskiego. Na początku jego istnienia przyjął on formę zajęć wokalnych z elementami rytmiki i zajęć teatralnych. Od września 2010 roku są to zajęcia skoncentrowane głównie na kształceniu głosu i słuchu u dzieci. W skład chóru wchodzą dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 15 lat.

Ideą funkcjonowania chóru jest przede wszystkich tworzenie profesjonalnej oprawy wokalnej i muzycznej do przedsięwzięć teatralnych  Wrocławskiego Teatru Lalek - ale nie tylko. Jego zadaniem ma być także reprezentowanie Wrocławskiego Teatru Lalek na różnego rodzaju festiwalach, koncertach oraz konkursach chóralnych , odbywających się w kraju i za granicą.
Oprócz kształcenia swojego głosu u boku profesjonalistów chórzyści Wrocławskiego Teatru Lalek mają możliwość poznania ciekawych ludzi oraz zaznajomienia się z pracą  i funkcjonowaniem Teatru. Dzięki regularnym zajęciom uczą się systematyczności, sumienności, odpowiedzialności za grupę i współdziałania w niej. Kształcą w sobie nie tylko poczucie własnej wartości, ale też rozwijają swoje zainteresowania oraz zdobywają nowe, ciekawe doświadczenia.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu:
w piątek, 17.00 -19:00 i w sobotę, 10:00 -12:00.
Koszt zajęć - 100 zł / 1 mies.

Kontakt:
Agnieszka Zwierzyńska, (71) 335 49 11, 12, 49; widownia@teatrlalek.wroclaw.plWięcej informacji »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?