Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Naczyniak

| aktualizacja: 20.02.2008 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Martwisz się, bo twoje dziecko urodziło się z malutkim, wypukłym naczyniakiem? Do jakiego specjalisty możesz się zwrócić o radę?
Martwię się, bo moja niespełna dwumiesięczna córeczka urodziła się z malutkim, wypukłym naczyniakiem na szyjce. Wydaje mi się, że przez ostatnie tygodnie troszkę się on powiększył. Nasz pediatra twierdzi, że nie ma się czym przejmować. To prawda? Nie chciałabym niczego zaniedbać. Jakiemu specjaliście powinnam pokazać małą? Iza z Płońska

Niewielkie naczyniaki to nieprawidłowo ukształtowane drobne naczynia krwionośne. Różnią się między sobą wyglądem, wielkością i umiejscowieniem. Mogą być wypukłe albo płaskie. Płaskie, o ciemnoróżowym, czerwonym lub fioletowym zabarwieniu, niestety nie mają tendencji do ustępowania.

Wypukłe zaś mogą się nieco powiększać, ale potem zaczynają zwykle stopniowo zanikać. To, że rosną, zawsze niepokoi rodziców, choć niepotrzebnie. Z biegiem czasu stają się bledsze, bardziej wiotkie i coraz mniej widoczne. Prawdopodobnie naczyniak na szyjce Pani córeczki w końcu zniknie samoistnie, bez żadnego leczenia. Jeśli jednak chciałaby Pani porozmawiać o tym ze specjalistą, proponuję zwrócić się do dermatologa dziecięcego.


Odpowiada ekspert: prof. dr hab. Jacek Grygalewicz. leczy małych pacjentów od 45 lat. Aktywnie działa w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Kieruje Kliniką Pediatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Stworzył poradnię zaburzeń oddychania w czasie snu. Członek Komitetu Rozwoju Człowieka PAN.

td_dopisek.gif


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Pola
Pola | 2008-02-21 11:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam ten sam problem.. Moja , obecnie półroczna córeczka ma naczyniaka. Jesteśmy pod stałą kontrolą chirurga w poragni dziecięcej i tam proponuję się udać... Także jestem zapewniana przez lekarza, że ten naczyniak wchłonie sie samoistnie. Narazie każą czekać...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?