Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Nadpobudliwe niemowlę to dorosły z ADHD?

| aktualizacja: 25.02.2014 | 55

Niemowlę stale krzyczy, mało śpi. Cały czas jest niespokojne, bardzo ruchliwe. Trudno je utulić, nawet przy piersi. Co robić, by z nadpobudliwego niemowlęcia nie wyrósł dorosły z ADHD?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(30)
nadpobudliwe niemowlę
fot. Fotolia

Niemowlę płacze, mało śpi, jest stale niespokojne. Boisz się, czy nie jest może nadpobudliwe i czy w przyszłości nie będzie miało ADHD. Jak stwierdzić, czy niemowlę jest tylko niespokojne, czy już nadpobudliwe? I kiedy z nadpobudliwym niemowlęciem trzeba iść do specjalisty?

Dlaczego niemowlę jest nadpobudliwe?

Jest kilka przyczyn niespokojnego zachowania dziecka  w pierwszych 3 miesiącach życia:
1. Skomplikowany poród, w czasie którego dziecko przeżyło bardzo silny stres.
2. Przyjmowane przez ciebie leki podczas ciąży lub porodu.
3. Genetyczna skłonność do nadpobudliwości.


Jeśli przyczyną nadpobudliwości jest silny stres lub przyjmowanie leków, niemowlę może mieć początkowo większe problemy z przystosowaniem się do nowych warunków życia. Zwykle najpierw jest nadmiernie spokojne, a dopiero po kilku dniach staje się nadpobudliwe.

 

Nadpobudliwe niemowlę wciąż płacze

Nadpobudliwe niemowlę jest niespokojne, dużo krzyczy, trudno je uspokoić. Często miewa wahania apetytu (raz chce bardzo dużo jeść, innym razem odmawia posiłku). Może mieć też problemy ze ssaniem piersi. Nerwowo kręci główką w prawo i lewo. Choć każde dziecko ma ma inny apetyt na sen (to, ile snu potrzebuje dziecko, zależy od jego organizmu), to nadpobudliwe niemowlę śpi mniej niż inne niemowlęta. Jest szczególnie wrażliwe na nadmiar bodźców, reaguje na nie trudnym do utulenia płaczem.

Niektóre nadpobudliwe niemowlęta nie chcą, by brać je na ręce, prężą się i odwracają, gdy mama próbuje je przytulić. Inne domagają się, by przez cały dzień nosić je w objęciach. Położone do łóżeczka natychmiast płaczą.
Gdy nadpobudliwe niemowlę uczy się chodzić,  „pędzi” i częściej ulega różnego typu urazom.

Jak pomóc nadpobudliwemu niemowlęciu 

Rodzice nadpobudliwych niemowląt często nie wiedzą, jak z nimi postępować. Bywa, że winią siebie: upatrują źródła kłopotów w swoim braku umiejętności zajmowania się dzieckiem. Mają z tego powodu poczucie winy. Zupełnie niepotrzebnie! Nadpobudliwy maluch nie jest wyjątkiem; takich dzieci jest sporo.

U większości dzieci objawy nadpobudliwości mijają po kilku miesiącach, najpóźniej po ukończeniu pierwszego roku życia. Wiele jednak zależy od ciebie i twojego postępowania. Od pierwszych dni życia możesz pomóc maluchowi zmniejszyć nasilenie objawów nadpobudliwości, by z nadpobudliwego  niemowlęcia nie wyrósł dorosły z ADHD.

Nadpobudliwemu niemowlęciu potrzebny jest spokój

Nadpobudliwe potrzebuje niemowlę częstego, ciepłego kontakt z mamą, by mogło prawidłowo rozwijać się psychicznie i fizycznie. Bardzo ważne są pozytywne emocje i aprobata rodziców (pomimo kłopotów, jakie sprawia). Dzięki temu dziecko może stać się pewne siebie i mieć poczucie własnej wartości.

Nadpobudliwe niemowlę, jak inne dzieci, potrzebuje głaskania i przytulania. Nie można go jednak „zagłaskać”. Ważne jest to, by w odpowiedni sposób reagować na jego potrzeby. 
Berry Brazelton, znakomity amerykański pediatra i psychoanalityk, wyróżnił sześć powodów dziecięcego płaczu: ból, głód, dyskomfort, zmęczenie, nuda i napięcie przy wypróżnianiu. Zależnie od przyczyny, płacz ma inną tonację, natężenie i czas trwania. Musisz nauczyć się rozpoznawać, dlaczego dziecko płacze, żebyś mogła jak najlepiej mu pomóc.

10 zasad postępowania, jeśli niemowlę jest nadpobudliwe

Jeśli niemowlę jest nadpobudliwe, ważna jest konsekwencja w Twoim zachowaniu:

1. Nie denerwuj się, gdy dziecko płacze, gdyż wyczuwa Twój niepokój. Weź je na ręce, delikatnie pokołysz i połóż z powrotem do łóżeczka. Być może kilka chwil w samotności pomoże mu się uspokoić. Jeśli trzeba, znów weź je na ręce.

2. Nie kołysz dziecka zbyt intensywnie, nie potrząsaj nim.

3. Zawsze uspokajaj go w ten sam sposób (np. kołysząc, masując brzuszek). Pamiętaj, że nadpobudliwe niemowlęta jednocześnie mogą odbierać tylko jeden rodzaj bodźca.

4. Nie wykonuj przy dziecku gwałtownych ruchów. Zanim niemowlę przewiniesz, delikatnie dotykaj jego nóżek. Jeśli napina mięśnie – działasz zbyt szybko.

5. Staraj się, by pory snu, czuwania, kąpieli, spaceru były regularne. Dzień powinien rozpoczynać się i kończyć o podobnej porze. Spróbuj nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania. Po karmieniu nie trzymaj go zbyt długo na rękach, lecz „po odbiciu” połóż do łóżeczka.

6. Nie pozwalaj, by ktoś rozbawiał dziecko tuż przed spaniem. Nadpobudliwe niemowlęta najpierw są z tego zadowolone, ale potem płaczą, kręcą nerwowo główką, długo nie mogą zasnąć.

7. Nie włączaj telewizora w pokoju, w którym przebywa niemowlę. Chroń oczy niemowlęcia przed migającym obrazem, a jego uszy przed głośnymi dźwiękami.

8. Zadbaj, by dziecko słuchało muzyki relaksacyjnej – śpiewu ptaków lub spokojnych utworów (zwłaszcza kompozycji Mozarta, Bacha, Vivaldiego). Śpiewaj mu często kołysanki.

9. Jeśli dziecko ma alergię, usuń z jego menu uczulające pokarmy. 

10. Bez porozumienia z lekarzem nie podawaj dziecku preparatów witaminowych, które mają zmniejszyć objawy nadpobudliwości. Łatwo możesz je przedawkować. Wystarczy prawidłowa dieta (dobra dieta to dobre zachowanie!) oraz witamina D3 (pamiętaj, że podawanie witaminy D dziecku jest bardzo ważne!).


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (55)
avatar

Ogundele
Ogundele | 2017-09-07 20:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

MUSISZ PRZECZYTAĆ:

Nazywam się Susan Davis, amd z Glasgow w Wielkiej Brytanii. Chcę zeznawać o wielkim człowieku nazwie Doktor Dr Ogundele, byłem oszukany tak wiele razy i nigdy dotąd nie widziałem żadnego potężnego człowieka, jak dr Ogundele, mój mąż zostawił mnie, ponieważ nie mogłem mieć własnego dziecka, a drugi powód był także dlatego, że nie byliśmy w stanie opłacać nienarodzonego dziecka, pewnego dnia jako zdegradowana kobieta, którą pojechałem do internetu, a ja spotkałem się z postem dr Ogundele napisanym przez kobietę, z którą pomagał wcześniej, zachęcam się do kontaktu z nim, pierwsze słowo, które powiedział mi, że powinienem być szczęśliwy, że skontaktowałeś się z nim, że moje problemy się skończą, kilka dni po jego modlitwach i konsultacji mój mąż wrócił z błaganiem i wyprowadził nas z ubóstwa swoimi mocami, z przyjemnością informujemy każdego czytałem to, że mam własne dziecko na drodze. Dr Ogundele jest jak żaden inny czary, ma doskonałe rozwiązanie problemów związanych z relacjami, ubóstwem, chorobami i małżeństwem, a nawet sprawi, że będziesz miał szczęście w swoim życiu. Wierzę mu i dziś cieszę się, że wszyscy wiedzą, że ten czarujący czarodzieja ma moc do problemów życia z wszelkimi rodzajami choroby z jego mocą. bo wierzyli w Niego, mam szczęście. Dziękuję, że ci ludzie wciąż tam są i potrzebują pomocy, a ja go upuszczę, skontaktujesz się z nim, a potem wyskakujesz za mnie. Dr.Ogundele napisz do swojego: ogundeletempleofsolution@gmail.com lub swojego telefonu: +27618920352

Odpowiedz

Rusty Kate
Rusty Kate | 2017-08-07 14:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nazywam się Rusty Kate, z Wielkiej Brytanii Nigdy nie uwierzyłem w zaklęcia lub magię miłosną, dopóki nie spotkałem tego czarownika. Kiedy poszedłem do Afryki w lipcu tego roku na szczycie biznesowym. Mówię o człowieku o imieniu Dr Brown. Jest potężny, dzięki któremu możesz rzucać zaklęcia, aby przywrócić moją miłość, zepsute kochanki szukające kogoś, kto cię kocha, przynosi pieniądze i magiczne zaklęcia na pieniądze lub zaklęcie na dobrą robotę. Jestem szczęśliwy i żywe świadectwo, bo mężczyzna, który chciałam poślubić, zostawił mnie na 3 tygodnie przed naszym ślubem i moje życie było odwrócone, ponieważ nasz związek był już od dwóch lat ... naprawdę go kochałem, ale jego matka była przeciwko Ja i on nie miał dobrego wynagrodzenia pracy. Więc kiedy spotkałem tego czarownika, powiedziałem mu, co się stało i wyjaśniłem mu sytuację .. po pierwsze byłem niezdecydowany, sceptyczny i wątpliwy, ale spróbowałem. A po 6 dniach, kiedy wróciłem do Nowego Jorku, mój chłopak (jest teraz mężem) zadzwonił do mnie sam i przychodził do mnie przepraszając, że wszystko zostało usatysfakcjonowane z mamą i rodziną, a on dostał nową rozmowę kwalifikacyjną, więc powinniśmy Poślubił .. nie wierzyłem w to, że czarnoksiężnik zapytał tylko o moje nazwisko i nazwisko mojego chłopaka i wszystko, co chciałem, żeby to zrobił ... dobrze jesteśmy teraz szczęśliwie żonaty i oczekujemy naszego małego dziecka, a mój mąż także dostał Nowa praca i nasze życie stały się znacznie lepsze. W przypadku, gdy ktoś potrzebuje kelnera zaklęci dla jakiejś pomocy, adres email lovespellsolution@yahoo.com lub stronę internetową dr.brownlovespellhome@gmail.com: doctorbrownlovespellhome.simplesite.com możesz zobaczyć, co może zrobić i wierzę, że może to zrobić również dla Ciebie .

Odpowiedz

Camila Rodela
Camila Rodela | 2017-05-31 17:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam znajomych, nazywam się Camila Rodela i jestem z Michigan, Unied State. Jestem tutaj, aby zeznawać dobre utwory DR.OGAGA ​​KUNTA w moim życiu. Mój mąż i ja poślubiliśmy 27 lat z dwojgiem dzieci. Dwa lata temu wszystko się skończyło. Chciałem, aby mój mąż wrócił, a ja błagałam go, ale nigdy nie słuchał, więc natknęłam się na kilka świadectw dotyczących tego szczególnego czarodzieja. Niektórzy ludzie zeznali, że przywiózł ich ex kochankę, niektórzy zeznawali, że przywraca łono, leczyć raka i inne choroby, niektórzy zeznali, że może rzucić zaklęcie, aby powstrzymać rozwodu, a także zaklęć, aby uzyskać dobrą płatną pracę tak dalej. Jest niesamowity, natrafiłam też na konkretne zeznania, chodziło o kobietę o nazwie Vera, zeznawała, jak zabrał jej kochanek z Ex, a pod koniec swojego zeznań opuściła wiadomość. Po przeczytaniu wszystkich postanowiłem Spróbować. Skontaktowałem się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej i wyjaśniłem mu problem. I powiedział mi, co muszę zrobić, zrobiłem to i mój mąż wrócił do mnie. Rozstaliśmy nasze sprawy, a my byliśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej DR.OGAGA ​​KUNTA jesteś utalentowanym mężczyzną i nie przestanę publikować go, bo jest wspaniałym człowiekiem. Jeśli masz jakiś problem i szukasz prawdziwego i autentycznego magenta, spróbuj go w każdej chwili, on jest odpowiedzią na twoje problemy. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej: ogagakunta@gmail.com i rozwiązać problemy tak jak ja. Może rozwiązywać następujące problemy i wiele więcej.
(1) JEŚLI CHCESZ ZAANGAŻOWAĆ EX-BACK
(2) CHCESZ PRZEWIDZIĆ SIĘ Z PAŃSTWA, ABY ZAPRZESTAĆ DIVORCE
(3) CHCESZ PROPOZYCJE W PROMOCJI
(4) CHCESZ MĘŻCZYZNA I KOBIETY, aby ZATRZYMUJĄC SIĘ ATRAKCYJNE
(5) JEŚLI CHCESZ POZYSKAĆ ​​DZIECKO
(6) Chcesz być bogaty
(7) CHCESZ MUSI BYĆ TWÓJ TYLKO MIŁOŚĆ NA RESTYCIE ŻYCIA
(8) MUSISZ MIEĆ DOBRE ŁUCKI
(9) MUSISZ MNIE LOTERCZĄ
(10) JESTEŚMY PRACA
 Ogagakunta@gmail.com lub na stronie WhatsApp +2348069032895

Odpowiedz

Sonia
Sonia | 2017-05-24 17:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli chcesz, aby Twój Ex kochanka, żona lub mąż tyłu proszę i porady kontakt świetny lekarz. Ojenga za pośrednictwem
e-mail greatojenga@yahoo.co.uk, bo on ma prawo do ponownego zjednoczenia podziale stosunków w ramach
miejsca na 48 godzin, tak jak zrobił dla mnie. Udało mu się przywrócić mój kochanek, który zostawił mnie na jeden rok
z jego potężny miłości czar i teraz żyją szczęśliwie.
Świetny lekarz Ojenga jest naprawdę potężny i wie jak zrobić swoje zadanie doskonale. Jeśli nie dla niego mogłem
nie wyobrażam sobie, co by się stało. Mój ex był zawsze podnoszenia argumentu ze mną i był zawsze
bije mnie. Zaczęli zachowywać się dziwne i śmieszne i zostawił mnie dla żadnej przyczyny, dla innej dziewczyny. Myślałem, że
nadzieję, że już nie było. Szukałam pomocy w Internecie i natknąłem się na świetny lekarz Ojenga. Widziałam, że tak
wiele świadectw o nim. Byłem zachwycony i skontaktował się z nim na jego e-mail i powiedział mu, co było
dzieje. Roześmiał się i zapewnił mnie uspokoić, że on mi pomoże i że mój ex wróci
prosząc mnie. Powiedział mi, wymagania i zrobiłem tak jak polecił mi, bo nie mogłem go zobaczyć
osobiście. Zrobił jego pracy i zaklęcie dla mnie, i w czasie 48 godzin, mój ex wrócił, przepraszając po prostu
jak on mi mówił. Zrobiłem trochę i wróciłem mój związek. Było warto. Dzisiaj oboje na żywo
razem i jesteśmy jeszcze więcej miłości niż jak używamy do być przed wyjazdem. Kontakt świetny lekarz
Ojenga na własną pomoc. Specjalizuje się również w ciąży pisowni i wiele więcej możesz skontaktować się z nim na
greatojenga@yahoo.co.uk


Odpowiedz

kaczka36
kaczka36 | 2017-05-16 13:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Polecam krople lub czopki Viburcol, które są niezwykle pomocne właśnie w stanach niepokoju u dziecka przebiegające z gorączką lub bez. Aktualnie trwa konkurs Viburcolu, w którym do wygrania są świetne nagrody dla mamy i dla maluszka.

Odpowiedz

JAK MAM MOJA ŻONA Z POWROTEM ZA POMOCĄ DR BROWN
JAK MAM MOJA ŻONA Z POWROTEM ZA POMOCĄ DR BROWN | 2017-05-04 12:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja żona rozwód mnie, powiedziała, że nigdy nie chciała się ze mną ponownie i że ona nie kocha mnie już, więc ona pakowane z mojego domu i mnie i moje dzieci przechodzi przez silny ból. Ja wypróbowany wszystko mój możliwe oznacza się ją z powrotem, po dużo prosząc, ale wszystko na próżno, i ona potwierdziła, że dokonała jej decyzja, i nigdy nie chciała do mnie ponownie. Pewnego dnia natknąłem się na stronie internetowej, który zasugerował, że Dr Brown może pomóc rozwiązać problemy małżeńskie, przywrócić zerwanych relacji i tak dalej. Tak czułem, że należy dać mu szansę. Skontaktował się z nim i powiedział mu, że moje problemy i siłę zapewnił mnie, że otrzymam moją żonę z powrotem następnego 28hours, co niesamowitą oświadczenie! Nigdy nie wierzyłem, tak mówił ze mną i powiedział mi wszystko, co trzeba zrobić i ja zrobił ono, następnie następnego dnia rano, tak zaskakująco!! Moja żona, który nie powołał mnie w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, dał mi wywołanie informuje mnie, że ona była wraca tak niesamowite! Tak to był jak przyszła powrót tego samego dnia, z dużą ilością miłości i radości i ona przeprosił za jej błąd, i na ból spowodowany ona mnie i moje dzieci. A następnie od tego dnia, nasz związek był silniejszy niż jak to było przed, z pomocą Dr Brown.If masz jakiś problem, skontaktuj się z Dr Brown teraz i gwarantuję Ci że będzie on pomóc. Wysłał go na: lovespellsolution@yahoo.com lub dr.brownlovespellhome@gmail.com lub zadzwonić do niego na: 27846918903 lub dodać go na Whats app: 27846918903

Odpowiedz

 4you
4you | 2017-04-10 20:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

F....k kto pisze te komenty???

Odpowiedz

Jane
Jane | 2017-03-22 04:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem bardzo szczęśliwy dla cudowne doświadczenie i cuda wielkie Dr Ojenga, które rozprzestrzenia się w Internecie i
na całym świecie jak cudownie pomagał ludziom całego świata, aby przywrócić powrotem ich utracone miłośników przy pomocy spell.i
nigdy nie naprawdę wierzyli w pisowni, dopóki nie widziałem dla siebie dobrą pracę czaru. mój mąż opuścił moje po pięciu latach
małżeństwa ponieważ nie może mieć dzieci. mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety na 2 lata, odkąd to moje życie
był pełen bólu i smutku i heart break. Wtedy usłyszałam ten potężny sprzedają caster wielką Ojenga i jak pomógł
peole przywrócił w tył ich przyjaźń. Go kontakt via e-mail greatojenga@yahoo.co.uk po przejściu przez tak
zeznań wielu różnych ludzi, jak mu pomóc wnieść z powrotem ex kochanków i był głęboko w miłości z moim mężem i był
ze mną ale nagle pewnego dnia złamał ze mną. Próbowałem wszystkiego ale nic nie wydawało się trening, myślałem, że to będzie
Aby zostać na zawsze. Nigdy nie wierzyłem w czary, ale byłem tak zdesperowany, i w końcu znalazłem ' wielki ojenga i on kazał mi
dodać go na whatsapp i stamtąd, powiedział mi wszystko, co musisz zrobić i wszystkie elementy, które są rquired dla zaklęcia. Gdybym mógł
nie widać go w osoby, ale wysłałem mu pieniędzy, żeby kupić wszystkie przedmioty na sprzedaż. Pomógł mi w procesie i
mój mąż wrócił, powrót do domu po 24 godzinach czaru i zaczął, prosząc mnie do mu wybaczyć. Byłem zaskoczony. Ja w końcu dostałem
mój mąż z powrotem po 24 godzinach i jesteśmy razem bardzo szczęśliwi. Wielki ojenga również pomógł mój z mój problem niepłodności i teraz,
Mamy dwoje dzieci razem. Jestem tak wdzięczny wobec niego. Jeśli kiedykolwiek potrzebne rzucającego czar, który można dostać się z powrotem ex skontaktuj się
go na greatojenga@yahoo.co.uk

Odpowiedz

Vieira Tracy
Vieira Tracy | 2017-01-14 14:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dzien dobry, kazdy Jestem Vieira Tracy, ja po prostu chce powiedziec wielkie dziekuje
Dr Ajobi którzy wykorzystuja swoje magiczne moce, aby zabrac ze soba meza z powrotem w rece
innej pani, po trzech latach malzenstwa z mezem pana
Nelson.He postanowil opuscic mnie i moje dzieci dla innej kobiety. Gdy
Przegladam wlasnie jedna wtorek po poludniu widzialem post na ten temat
Dr Ajobi, postanowilam sie z nim skontaktowac, bylem tak szczesliwy, ze mi odpowiedziec
w tym samym czasie i uzyskac mój problem rozwiazac, slowa nie wystarcza mi wyrazic
dzieki, powiem, Bóg blogoslawi was i wasze rodziny .. Dr Ajobi pomoc
mnie bez oplat. Przyjacielu, jesli czytasz mój artykul i ciebie
mam ten problem, prosimy o kontakt DR Ajobi o pomoc ...............
Jesli chcesz rozwiazanie nastepujacego problemu, skontaktuj sie z nim takze
1) Jesli chcesz swoja zone bez CS Freeborn
2) Potrzebujesz dobra prace lub awans w miejscu pracy
3) Jesli chcesz ur ex back
4) Jesli chcesz zajsc w ciaze
5) Jesli nie chce meza do rozwazenia
6) Czy chcesz kobiety / mezczyzni jazdy po ciebie.
7) Jesli chcesz, aby zatrzymac rozwodu.
9) miec równiez goloria utwardzania
10) Jezeli chcesz firme Boming
11) Jesli szukasz dobrej pracy
12) Jezeli chcesz aby powiekszyc wam meskosc (penis)

Równiez kontakt z dr Ajobi
on leczyc HIV i AIDS
DANE DR Ajobi
Telefon: +2347036354940
WHATAPP NUMER: +2349O64706881
E-mail: Drajobispell@outlook.com

Odpowiedz

Dr.Ikuka
Dr.Ikuka | 2016-12-31 22:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

cześć

Szukasz doskonałej pisowni rzucającego się pomóc ze wszystkich swoich problemów, które zostały próbuje rozwiązać od lat przyjść dzisiaj: ikukaebolotempleofsolution@gmail.com
aby dostać się, że problem został rozwiązany raz na zawsze.
możemy pomóc w przypadku następujących problemów

Zajść w ciążę
GET męża lub żonę
STAĆ SIĘ BOGATYM
NOWOTWÓR
MIŁOŚĆ
HIV / AIDS
ITP.
przyszedł dziś z wszelkiego rodzaju problemu i wrócić do domu z wielkim świadectwem

ikukaebolotempleofsolution@gmail.com

lub o kontakt na mój numer telefonu komórkowego:

+2349059880535

przyszedł dziś z tym problemu i wrócić do domu wielkie świadectwo.

Dr.Ikuka

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?