Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Nadpobudliwe niemowlę to dorosły z ADHD?

| 28.12.2006, aktualizacja: 25.02.2014 | 44

Niemowlę stale krzyczy, mało śpi. Cały czas jest niespokojne, bardzo ruchliwe. Trudno je utulić, nawet przy piersi. Co robić, by z nadpobudliwego niemowlęcia nie wyrósł dorosły z ADHD?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(27)
nadpobudliwe niemowlę
fot. Fotolia

Niemowlę płacze, mało śpi, jest stale niespokojne. Boisz się, czy nie jest może nadpobudliwe i czy w przyszłości nie będzie miało ADHD. Jak stwierdzić, czy niemowlę jest tylko niespokojne, czy już nadpobudliwe? I kiedy z nadpobudliwym niemowlęciem trzeba iść do specjalisty?

Dlaczego niemowlę jest nadpobudliwe?

Jest kilka przyczyn niespokojnego zachowania dziecka  w pierwszych 3 miesiącach życia:
1. Skomplikowany poród, w czasie którego dziecko przeżyło bardzo silny stres.
2. Przyjmowane przez ciebie leki podczas ciąży lub porodu.
3. Genetyczna skłonność do nadpobudliwości.


Jeśli przyczyną nadpobudliwości jest silny stres lub przyjmowanie leków, niemowlę może mieć początkowo większe problemy z przystosowaniem się do nowych warunków życia. Zwykle najpierw jest nadmiernie spokojne, a dopiero po kilku dniach staje się nadpobudliwe.

 

Nadpobudliwe niemowlę wciąż płacze

Nadpobudliwe niemowlę jest niespokojne, dużo krzyczy, trudno je uspokoić. Często miewa wahania apetytu (raz chce bardzo dużo jeść, innym razem odmawia posiłku). Może mieć też problemy ze ssaniem piersi. Nerwowo kręci główką w prawo i lewo. Choć każde dziecko ma ma inny apetyt na sen (to, ile snu potrzebuje dziecko, zależy od jego organizmu), to nadpobudliwe niemowlę śpi mniej niż inne niemowlęta. Jest szczególnie wrażliwe na nadmiar bodźców, reaguje na nie trudnym do utulenia płaczem.

Niektóre nadpobudliwe niemowlęta nie chcą, by brać je na ręce, prężą się i odwracają, gdy mama próbuje je przytulić. Inne domagają się, by przez cały dzień nosić je w objęciach. Położone do łóżeczka natychmiast płaczą.
Gdy nadpobudliwe niemowlę uczy się chodzić,  „pędzi” i częściej ulega różnego typu urazom.

Jak pomóc nadpobudliwemu niemowlęciu 

Rodzice nadpobudliwych niemowląt często nie wiedzą, jak z nimi postępować. Bywa, że winią siebie: upatrują źródła kłopotów w swoim braku umiejętności zajmowania się dzieckiem. Mają z tego powodu poczucie winy. Zupełnie niepotrzebnie! Nadpobudliwy maluch nie jest wyjątkiem; takich dzieci jest sporo.

U większości dzieci objawy nadpobudliwości mijają po kilku miesiącach, najpóźniej po ukończeniu pierwszego roku życia. Wiele jednak zależy od ciebie i twojego postępowania. Od pierwszych dni życia możesz pomóc maluchowi zmniejszyć nasilenie objawów nadpobudliwości, by z nadpobudliwego  niemowlęcia nie wyrósł dorosły z ADHD.

Nadpobudliwemu niemowlęciu potrzebny jest spokój

Nadpobudliwe potrzebuje niemowlę częstego, ciepłego kontakt z mamą, by mogło prawidłowo rozwijać się psychicznie i fizycznie. Bardzo ważne są pozytywne emocje i aprobata rodziców (pomimo kłopotów, jakie sprawia). Dzięki temu dziecko może stać się pewne siebie i mieć poczucie własnej wartości.

Nadpobudliwe niemowlę, jak inne dzieci, potrzebuje głaskania i przytulania. Nie można go jednak „zagłaskać”. Ważne jest to, by w odpowiedni sposób reagować na jego potrzeby. 
Berry Brazelton, znakomity amerykański pediatra i psychoanalityk, wyróżnił sześć powodów dziecięcego płaczu: ból, głód, dyskomfort, zmęczenie, nuda i napięcie przy wypróżnianiu. Zależnie od przyczyny, płacz ma inną tonację, natężenie i czas trwania. Musisz nauczyć się rozpoznawać, dlaczego dziecko płacze, żebyś mogła jak najlepiej mu pomóc.

10 zasad postępowania, jeśli niemowlę jest nadpobudliwe

Jeśli niemowlę jest nadpobudliwe, ważna jest konsekwencja w Twoim zachowaniu:

1. Nie denerwuj się, gdy dziecko płacze, gdyż wyczuwa Twój niepokój. Weź je na ręce, delikatnie pokołysz i połóż z powrotem do łóżeczka. Być może kilka chwil w samotności pomoże mu się uspokoić. Jeśli trzeba, znów weź je na ręce.

2. Nie kołysz dziecka zbyt intensywnie, nie potrząsaj nim.

3. Zawsze uspokajaj go w ten sam sposób (np. kołysząc, masując brzuszek). Pamiętaj, że nadpobudliwe niemowlęta jednocześnie mogą odbierać tylko jeden rodzaj bodźca.

4. Nie wykonuj przy dziecku gwałtownych ruchów. Zanim niemowlę przewiniesz, delikatnie dotykaj jego nóżek. Jeśli napina mięśnie – działasz zbyt szybko.

5. Staraj się, by pory snu, czuwania, kąpieli, spaceru były regularne. Dzień powinien rozpoczynać się i kończyć o podobnej porze. Spróbuj nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania. Po karmieniu nie trzymaj go zbyt długo na rękach, lecz „po odbiciu” połóż do łóżeczka.

6. Nie pozwalaj, by ktoś rozbawiał dziecko tuż przed spaniem. Nadpobudliwe niemowlęta najpierw są z tego zadowolone, ale potem płaczą, kręcą nerwowo główką, długo nie mogą zasnąć.

7. Nie włączaj telewizora w pokoju, w którym przebywa niemowlę. Chroń oczy niemowlęcia przed migającym obrazem, a jego uszy przed głośnymi dźwiękami.

8. Zadbaj, by dziecko słuchało muzyki relaksacyjnej – śpiewu ptaków lub spokojnych utworów (zwłaszcza kompozycji Mozarta, Bacha, Vivaldiego). Śpiewaj mu często kołysanki.

9. Jeśli dziecko ma alergię, usuń z jego menu uczulające pokarmy. 

10. Bez porozumienia z lekarzem nie podawaj dziecku preparatów witaminowych, które mają zmniejszyć objawy nadpobudliwości. Łatwo możesz je przedawkować. Wystarczy prawidłowa dieta (dobra dieta to dobre zachowanie!) oraz witamina D3 (pamiętaj, że podawanie witaminy D dziecku jest bardzo ważne!).


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (44)
avatar

Lisa
Lisa | 2016-11-14 22:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nigdy nie wierzyłem w zaklęciach kochać dopóki poznałem najlepszych na świecie rzucającego zaklęcie. On naprawdę MOCNE I może pomóc rzucać czary przywrócić ONE znika, utracone, niewłaściwie kochanką i MAGIC PIENIĄDZE zaklęcia oraz dla dobrego JOB.I'M TERAZ Happy & żywym świadectwem cos MAN chciałem się ożenić zostawiła mnie 2 tygodnie przed nasz ślub i moje życie do góry nogami COS nasz związek został na 2 lata ... Uwielbiałam go, ale jego matka była wobec nas, nie miał nic dobrego płatną pracę. Więc kiedy poznałam tego zaklęcia rzucający, powiedziałem mu, co się stało i wyjaśnił sytuację rzeczy do HIM..AT początku byłem niezdecydowany, sceptyczny i wątpliwe, ale ja po prostu spróbowaliśmy. I w ciągu 7 dni, kiedy wróciłem do USA, mój chłopak (obecnie żona) zadzwonił do mnie przez niego i podszedł do mnie przepraszając, że wszystko zostało uregulowane z matką i rodzinnego oraz dostał nową pracę WYWIAD WIĘC powinien dostać MARRIED..I nie wierzył IT cOS rzucającego zaklęcie TYLKO poprosił o moje nazwisko i chłopaków NAZWA I wszystko, co chciałem mu zrobić ... no JESTEŚMY szczęśliwie żonaty TERAZ I oczekujemy naszego małego dziecko, a mój mąż również dostał nowe zadanie a nasze życie stało się znacznie lepiej. W PRZYPADKU ktoś potrzebuje rzucającego zaklęcie o pomoc, jego adres pocztowy jest; (ADEYEMIBELLO1990@GMAIL.COM) ...... nadzieję, że pomaga się nasza szansa ... kontakt ten wielki rzucającego zaklęcie poprzez e-mail: (ADEYEMIBELLO1990 @ GMAIL.COM) OR WhatsApp +2348107996445

Odpowiedz

Tiffany Marie
Tiffany Marie | 2016-04-30 04:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji


My husband left me a month ago and he was leaving with another woman who is 10 years older than him,i feel like my life is completely over. I read over the internet how a spell caster have help several people to get there love back. I have been depress for the past one month and what i need is to get him back and live with him happily. so i decided to give it a try so i contacted the spell caster called Dr Unity and explain my problems to him and he cast a love spell which i use to get my husband back and now my life is complete and both of us are very happy with the relationship. and i am thoroughly grateful to this man,his contact email is: Unityspelltemple@gmail.com Thank you very much and i am extremely great full, his Tel: +2348072370762..And there is know evil attach to his spell it will only make your relationship very stronger

Odpowiedz

A GENUINE SPELL CASTER
A GENUINE SPELL CASTER | 2016-04-09 02:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli masz problem i szukasz prawdziwego i autentycznego rzucającego zaklęcie, aby rozwiązać ten problem dla Ciebie. Spróbuj Dr szczęście dziś, mógłby być odpowiedzią na Twoje problemy. Oto jest kontakt: luckyspellhome@gmail.com Jeszcze raz dziękuję ......

 Skontaktuj się z nim w następujących przypadkach:

(1) Jeśli chcesz ex powrotem.
(2) jeśli zawsze mają złe sny.
(3) Chcesz być promowane w biurze.
(4) Chcesz kobiety / mężczyźni biec po ciebie.
(5) Jeśli chcesz mieć dziecko.
(6) [Chcesz być bogaty.
(7), które chcesz związać Twój mąż / żona będzie twój na zawsze.
(8) Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej.
(9) Jeśli chcesz, aby zatrzymać rozwodu.
10) Pomoc zbliżanie ludzi z więzienia.
(11) Czary Ślub
(12) Czary Miracle
(13) Czary Uroda
(14) Proroctwo CHARM
(15) Czary atrakcji
(16) Evil Eye Czary.
(17) Kissing pisowni
(18) Usunąć z tytułu choroby zaklęć.
(19) Wybór WINNING zaklęć.
(20) SUKCES na egzaminach zaklęć.
(21) Charm dostać którzy kochać you.and wiele więcej

Skontaktuj się teraz dzisiaj: luckyspellhome@gmail.com można również znaleźć na stronie internetowej drluckyspellhome.webs.com

Odpowiedz

uj
uj | 2015-09-09 23:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co to za shit komenty z translatora , sekta jakaś czy co?!!!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

adas
adas | uj | 2016-01-26 01:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

hehe dobre.... coś w tym jest.
Jakaś shit stronka

Odpowiedz

beatrice
beatrice | 2015-03-30 12:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam, mam na imię Beata Chcę podzielić się tym wspaniałym świadectwem dla świata jako całości, jeśli każdy organ w takiej samej sytuacji. Zdiagnozowano HIV w 2009 roku, aż pod warunkiem zeznania w Internecie przez kobietę o imieniu Tracy Desmond o człowieku imieniem dr Muse, nie byłem więc pewien, czy to było prawdziwe, dopóki nie dotykać to moje ja. Myślałem, że nigdy nie było lekarstwo na moją śmiertelną chorobą, ale doktor powiedział mi, że muza swoje zioła może mnie wyleczyć, a więc postanowiłem spróbować, powiedział mi, że jeśli będę zażyciem zioła tylko będzie mi podjąć na kilka dni, aby uzdrawiać, Uwierzyłem mu i wziął herb z wiarą. Potem dał mi leki wziąłem i czułem się nowe znaki mojego ciała i postanowiłem pójść na badania, a wyniki wskazują, że byłam HIV-negatywnych, byłem bardzo szczęśliwy i nawet mój proboszcz i powiedział o, Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem nosicielem wirusa HIV i cieszę się, że nie będą obchodzić te święta jako pacjenta HIV jak ja w ciągu ostatnich 4 lat, więc pomóż mi powiedzieć wielkie dziękuję dr muzy przez mnie wybawi z ręki śmiertelnej choroby. jeśli są również w tych sytuacjach i szukasz rozwiązania, nie patrzeć dalej do właściwych informacji już chcą na długo w takich sprawach bardzo swobodnie kontaktować się dziś doktor Muse poprzez odbiór, Twój prywatny e-mail : drmusaspelltemple@gmail.com Jestem przekonany, że będzie mu pomóc, tak jak to uczynił z kopalni,

Odpowiedz

Maryann
Maryann | 2015-02-06 09:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam wszystkich, chcę wykorzystać tę okazję do reklamowania wielki człowiek, duchowego uzdrowiciela.
Pomógł mi, kiedy byłem w moim najniższy punkt w moim życiu, to kiedy mój mąż zostawił mnie bez powodu i ostrzeżenia, nie chciał odebrać swoje połączenia i wiadomości i go w lewo. On całkowicie zrezygnować mnie i moją córkę. Byłem tak zagubiony i sfrustrowany, a nie, co robić, to było, kiedy przyjaciel przedstawił mnie dr DAKO poprzez e-mail i napisał do niego i wyjaśnił, co ja przechodzę. Powiedział mi, że może mi pomóc, że mój mąż będzie z powrotem do mnie, gdy już jest zrobione, do mojego zaskoczeniu mój mąż wrócił do mnie płakać i błagać, żebym mu wybaczyć. Byłem zbyt szczęśliwy z pobytu na niego zła bo kocham go tak bardzo, Connor i moja córka Lily są cały mój świat.
Czy jest ktoś przechodzi taki lub innego rodzaju rzeczy? Szczerze wierzę, że może pomóc. Dlaczego nie z nim skontaktować i rozwiązać problem. Można się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej.
nakodako@gmail.com

Odpowiedz

ale
ale | 2015-01-28 21:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

siema

Odpowiedz

morgan
morgan | 2014-12-05 01:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Cześć każdy, ja mam świadectwo akcji o mojej chorej córki
Jeśli potrzebujesz pomocy duchowej i czyści kontakt. queenmuchachaspiritual@hotmail.com na queenmuchachaspiritual@hotmail.com, bo jest mistrzem ochrony i pomocy, że nie będzie prosić o każdą kwotę, że pomoże mi chronić moją córkę, gdy była duchowo ataku i leczenia chorób ciała mojego przyjaciela, że jest dobry w każdym aspekcie, może też przynieść swoją byłą żonę, męża, chłopaka, dziewczynę lub anulować, itp Dziękuję mu w życiu mojej córki.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Indian-temple-of-solutions@Hotmail.com
Indian-temple-of-solutions@Hotmail.com | morgan | 2015-01-08 15:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Indian-temple-of-solutions@Hotmail.com

Odpowiedz

maria
maria | 2014-11-25 12:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem świadkiem, jak usłyszysz mój mąż wrócił, byliśmy małżeństwem od ponad 13 lat i mamy dwoje dzieci. rzeczą było dobrze z nami i zawsze jesteśmy gotowi. aż pewnego dnia mój mąż zaczął zachowywać się w taki sposób, że nie może zrozumieć, że był bardzo zdezorientowany przez sposób, w jaki traktuje i dzieci. Jeszcze w tym miesiącu nie przyszedł do domu, a on zadzwonił do mnie, że chce rozwodu, zapytałem, co zrobiłem, by zasłużyć na to od niego wszystko mówię, że chce rozwodu, że mnie nienawidzi i nie chce mnie więcej widzieć w swoim życiu, byłem zły i sfrustrowany też nie wiem, co robić, byłem chory dłużej niż 2 tygodnie, ponieważ po rozwodzie. Kocham go tak bardzo, że był dla mnie wszystkim, bez niej moje życie jest niekompletne. Powiedziałem moja siostra i powiedziała mi, aby skontaktować się z rzucającego, nie wierzy w zaklęcia rzucając tę całą sprawę. Chcę po prostu sprawdzić, czy coś wyjdzie z tego. Skontaktowałem Dr usobo na powrót mojego męża do mnie, powiedzieli mi, że mój mąż został zabrany przez inną kobietę, ona rzucić zaklęcie na niego dlatego, że mnie nienawidzisz, a chce rozwodu. Potem powiedział mi, że trzeba rzucić czar na niego doprowadzić cię do mnie i dzieci, którzy oddali zaklęcie i po 48 godzinach mój mąż zadzwonił do mnie i powiedział mi, że powinnam mu wybaczyć, zaczął przepraszać na telefon i powiedział mi, że jeszcze żyje, że nie wie, co się z nim stanie mnie zostawił. to był czar Dr. usobo jeden zrobił do mnie dzisiaj, ja i moja rodzina są teraz szczęśliwi dziś znowu. Dziękuję doktorze usobo za to, co zrobiłeś dla mnie nic bym dziś, gdyby nie to, dla jego wielkiego zaklęcia. Chcę, aby moi przyjaciele, którzy idą przez te wszystkie problemy z kręgosłupem kochać swoją żonę, męża, chłopaka lub ex dziewczyna skontaktować drusobospelltemple@gmail.com i zobaczyć, że problem zostanie rozwiązany natychmiast

Wielki człowiek, które zostały rzucania czarów z wieloletnim doświadczeniem. rzucił zaklęcia na różne
cele, takie jak
(1) Jeśli chcesz ex powrotem.
(2) jeśli zawsze mają złe sny.
(3) Chcesz być promowane w biurze.
(4) Chcesz kobiet / mężczyzn do pracy po ciebie.
(5) Jeśli chcesz mieć dziecko.
(6) Chcesz być bogaty.
(7) Chcesz, aby związać się z mężem / żoną być
twój na zawsze.
(8) Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej.
(9) Opieka Herbal
(10) Jeśli można być w stanie zadowolić swoją żonę
pragnienie seksu z powodu
na niską erraction.
(11), jeśli miesiączka odmówić przyjść
z dnia it
Przypuszczam, lub nad przepływami.
(12) jeśli twoja praca nie chcą płacić, ludzie
dzięki ci ?.
(13) rozwiązać problem gruntów i dostać go z powrotem.
(14) Czy swoją rodzinę Denny wam wasze
prawda?
(15) Niech ludzie słuchać moich słów, a nie mój
które.
(16) Czy masz niską liczbę plemników?
(17) W przypadku rozwiązania E.T.C
skontaktuj się z nim w (drusobospelltemple@gail.com)

Odpowiedz

faith smith
faith smith | 2014-07-20 06:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pozdrowienia dla was wszystkich,
CANT Trzymaj to świadectwo moje ja SAM MAM powiedzieć światu
Jestem wiara Smith, jestem tutaj, aby szerzyć dobrą nowinę na cały świat o tym, jak dostałem ex miłość back.I została szaleje gdy ukochana zostawiła mnie dla innej dziewczyny w zeszłym miesiącu, ale kiedy spotkałem znajomego, że wprowadzenie mi Dr.Edaho wielką posłańca do czarodziejów i czarownic, że służą, mój problem i opowiedział o tym, jak do Dr.Edaho miłość moja ex mnie zostawił, a także, jak i potrzebne, aby dostać pracę jako dyrektor zarządzający w bardzo dużej firmie . powiedział mi tylko, że mam przyjść na właściwym miejscu były i dostanie całego serca pragnienie bez strony effect.He powiedział mi, co muszę zrobić, to było już po zakończeniu W następnych 1 do 2 dni moja miłość nazywa mnie na telefon i mówił mi żal życia przed teraz, a także w następnym tydzień po mnie moja miłość nazywa się błagając o przebaczenie, zostałem wezwany na rozmowę w moim pożądanego firmy były mi potrzebne do pracy jako dyrektor .. Jestem tak szczęśliwy i przytłoczony, że muszę to powiedzieć całemu światu o kontakt Dr.Edaho następujący adres e-mail i uzyskać wszystkie problem rozwiązać .. Nie problem jest zbyt duży dla niego solve.Contact mu bezpośredni Wyślij na edahospellcaster@yahoo.com i uzyskać problemy rozwiązać jak moje.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?