Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

17 najlepszych gier planszowych dla dzieci od 3 do 8 lat - wg redakcji

| aktualizacja: 03.04.2017 | 1

Lubicie gry planszowe? To zestawienie jest dla was: oto 17 najlepszych gier dla dzieci i rodziców - od przedszkolaka do emeryta.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Oto najlepsze gry planszowe dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat wg mojej rodziny: dwójki dorosłych i dwojga dzieci różnej płci – lat 7 i 9,5. To zestawienie gier powstało na podstawie naszej przygody z planszówkami – gramy w różne gry planszowe i karciane od momentu, kiedy pierwsze dziecko skończyło 2 lata i chętnie testujemy nowości. Niektóre gry z nami zostały na dłużej, do niektórych wracamy chętniej niż do innych, a w niektóre gralibyśmy bez przerwy – i właśnie te gry chciałam wam zaproponować. Zobacz, jakie gry planszowe i karciane są najlepsze dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat i – co równie ważne – w które lubią też grać rodzice!

Najlepsze gry planszowe dla dzieci od 4 do 8 lat

Pod każdą grą znajdziesz kilka słów komentarza. Niektóre kryteria wiekowe są wg mnie zawyżone – o tym też wspominam. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: miłośnik kombinowania, zwierzątek, księżniczek, pojazdów, potworów, skojarzeń, a nawet wypieków! Nie wszystkie gry są klasycznymi grami planszowymi z pionkami i kostką – niektóre z nich to gry karciane, inne karciano-planszowe, ale łączy je jedno: są świetnym sposobem na rodzinne spędzanie czasu, a do tego uczą dziecku wielu przydatnych umiejętności: liczenia, myślenia, czekania na swoją kolej, współpracy i przegrywania. W grach jak w życiu: dużo śmiechu i sporo frustracji. Potrenujcie zanim dziecko dorośnie!

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Kama
Kama | 2017-05-17 15:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jesli chodzi o gry dla dzieci, to obowiązkiem jest sprawdzenie gier od tailor games. Mają naprawdę świetne pozycje w bardzo dobrych cenach! Bo 40 zł za grę to jest śmiech, a u nich z to można dostać naprawdę bardzo dobre gry! Polecam choćby leśną drakę! :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?