Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przegląd najlepszych metod nauki czytania dla przedszkolaków

| aktualizacja: 19.08.2016 | 1

Chcesz, żeby twoje dziecko umiało czytać, zanim pójdzie do szkoły? To dobry pomysł - pedagodzy przekonują, że nauka czytania przychodzi dziecku łatwiej, gdy jest małe. Jeżeli tylko jest prowadzona w formie zabawy, przyniesie świetne rezultaty. Zobacz, które metody cieszą się największym powodzeniem!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Najlepsze metody nauki czytania dla przedszkolaków

Chcesz, żeby twoje dziecko zaczęło się uczyć czytać w wieku 3, 4 lub 5 lat? Nie obawiaj się, że to za wcześnie! Naukowcy przekonują, że łatwiej nauczyć czytania 3-latka niż 4-latka, 4-latka niż 5-latka itd. 

Najważniejsze na tym etapie jest, aby nauka była prowadzona w formie zabawy, a nie stała się przymusem. Inaczej nic z tego nie będzie! Jeżeli dziecko kategorycznie odmawia, odczekaj parę tygodni - widocznie jeszcze nie jest na to gotowe. Cenny jest także dobry przykład płynący z góry. Widok mamy z gazetą, taty i rodzeństwa czytających książki skuteczniej rozbudzi w kilkulatku zamiłowanie do lektury niż abstrakcyjne zapewnienia, że umiejętność czytania jest bardzo przydatna. 

Spośród wielu metod nauki czytania dla małych dzieci wybraliśmy te najbardziej popularne. Zobacz, która najbardziej przypadnie ci do gustu!
 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Eveline
Eveline | 2016-12-02 08:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam już dwie kochane córeczki, ale jeszcze jedno w przyszłości możliwe że zaplanujemy również :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?