Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie chcesz, żeby dziecko miało oklepane imię? Te są rzadko nadawane!

| aktualizacja: 12.12.2017 | 3

Jeśli nie chcesz, żeby twoje dziecko miało na imię tak jak połowa dzieci z przedszkola, spójrz, jakie imiona nadawano w ubiegłym roku najrzadziej i znajdź to idealne!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
ranking najrzadziej nadawanych imion 2016
fot. Fotolia
Ranking najrzadziej nadawanych imion w 2016 roku to przydatna sprawa dla rodziców, którzy szukają imienia dla dziecka, ale nie chcą takiego, które jest bardzo popularne, bo woleliby, żeby w ich dziecko nosiło imię, którego nie będzie dzielić z innymi rówieśnikami w grupie przedszkolnej czy w klasie. Szukając imienia, które nie znajduje się na szczytach list popularności, możecie spojrzeć na najpopularniejsze imiona w 2016 roku i po prostu omijać te, które tam się znajdują, ale spojrzeć właśnie na listę tych najrzadziej nadawanych i sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś, które podoba się wam szczególnie. 

Może wymarzone imię dla waszego dziecka znajduje się właśnie w tym rankingu? Pamiętajcie także, żeby sprawdzić znaczenie imienia dla dziecka i jeśli wam odpowiada - możecie uznać poszukiwania idealnego imienia dla dziecka za zakończone! Możecie też sprawdzić w rankingu imion Babyonline.pl, jakie imiona dla dzieci podobają się naszym czytelniczkom najbardziej i najmniej. 
 
Zestawienie najrzadziej nadawanych imion w 2016 roku zostało przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji na podstawie danych zgromadzonych w rejestrze PESEL (stan na 17.01.2017 r.). Ze względu na ochronę danych osobowych w zestawieniu nie uwzględnione zostały imiona, które nadano mniej niż 5 razy.

Kliknij w obrazek i przejdź do Księgi imion dla dzieci:


Najrzadziej nadawane imiona w 2016 roku

W tym rankingu znajdziecie 29 imion dla dziewczynek i 37 imion dla chłopców z końca listy Ministerstwa – każde z tych imion nadano tylko pięciorgu dzieciom w 2016 roku. Wiele jest tu imion obcojęzycznych, ale są także formy zdrobniałe polskich imion i imiona staropolskie. Jest to możliwe dzięki zmianie w polskim prawie, które od 2015 r. zezwala na nadawanie takich imion dziecku. Dla porównania zwycięskie imię męskie – Antoni -  otrzymało 9183 chłopców, a żeńskie – Zuzanna - 8837 dziewczynek.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

darka21
darka21 | 2017-05-24 17:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

nie macie ładnych imiąn

Odpowiedz

Wika94
Wika94 | 2017-02-03 12:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A my czekamy na Collina :)

Odpowiedz

asia2011
asia2011 | 2017-02-01 17:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja swojemu synowi (ponad 5 lat temu)wybrałam takie imię, które mi się bardzo podobało i było poza oboma rankingami (najpopularniejszymi i najrzadszymi) na szczęście i w jego grupie przedszkolnej nie ma takiego samego imienia nikt poza nim i jestem bardzo szczęśliwa, bo jak nie raz przede mną wejdzie mama Jasia to na imie Jasio odwraca się z 2-3 chłopców w jego grupie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?