Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Naturalna cesarka jednak możliwa. Zobacz film

| aktualizacja: 14.11.2016 | 6
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
naturalna cesarka
fot. screen z youtube.com
Cesarskie cięcie, choć niektórym kojarzy się bardziej jako zabieg medyczny, może być cudownym przeżyciem zarówno dla mamy, jak i dziecka!
Wiele osób pomniejsza wagę porodu, który odbywa się poprzez cesarskie cięcie. Nie zgadzamy się na to! To przecież w większości przypadków nie jest decyzja kobiety, jak będzie rodzić, ale wynik wielu współczynników. Lekarz podejmuje ostateczną decyzję, opierając się wyłącznie na dobru pacjentki i jej dziecka.

Coraz więcej pojawia się filmików, pokazujących realia cesarki. Rozwiewają one mity, jakoby kobiecie odbierano dzieci od razu po porodzie, jakoby było to mechaniczne zjawisko pozbawiające kobietę tych wspaniałych i magicznych wspomnień z narodzin dziecka.

Ostatnio pisaliśmy o  tym, czy naturalna cesarka może się przyjąć. Zobacz: Naturalna cesarka - czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Coraz więcej lekarzy decyduje się na taki zabieg. Pozwalają oni dziecku samodzielnie wydostać się z brzuszka mamy. Maleństwo o własnych siłach, odpychając się nóżkami i zapierając rączkami wysuwa się na zewnątrz. Jest to wspaniały widok!  

Świadomość tego, że dziecko nie jest zbyt szybko wyciągnięte, co zawsze wywołuje większy wstrząs dla noworodka, tylko pozwala mu się odbyć tę naturalną drogę "wydostania się", jest naprawdę ogromnie ważna dla matki. Poród odbywa się wolniej, spokojniej, z większą empatią. 

Jest to oczywiście możliwe, gdy dziecku nic nie zagraża, a decyzja o cesarce nie była powodowana przesłankami o jakimkolwiek zagrożeniu dla życia i zdrowia malucha. 

 

Warto poszukać szpitala i lekarzy, którzy zdecydowaliby się przeprowadzić taki zabieg u kobiety, która ze względów medycznych została wytypowana do cesarskiego cięcia. Ten poród odbył się w Nottingham, ale miejmy nadzieję, że w polskich szpitalach także niedługo będziemy mogły liczyć na tak naturalną cesarkę!

Podoba Wam się taki poród? Zdecydowałybyście się na coś takiego?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

Aaa
Aaa | 2016-10-16 12:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W ogóle nie jestem w stanie zrozumieć o co jest całe zamieszanie z cc. Czy to coś złego, że wybiera się dla siebie potencjalnie mniejszy ból? To nie są żadne zawody, ani moment na udowadnianie jakim się jest wytrzymałym. To ma być piękna, i niezapomniana chwila. Ja wybrałam opcję planowanego cc i miałam super poród - bez bólu, a po cc doszłam w pełni do siebie już po kilku dniach. Oczywiście wiem, że niezawsze tak jest.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

asia
asia | Aaa | 2016-11-08 21:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja kolezanka w angli tez miala planowanom cc i na drugi dzien po porodziecc chodzila sobie tak porostu i zwyczajnie. Ja mialam cc i pierwszy raz jak wyszlam z lozka to z bolu szewka sie przewrucilam . Niewien od czego to zalezy

Odpowiedz

matka polka
matka polka | 2016-07-29 11:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja urodzilam troje dzueci przez cc i nigdy nie bede gorsza matka niz gdybym urodzila sn dwoje dzieci nie kladli mi na piersi po dwoch latach przy trzecim jyz dostalam mala od razu po cc jest to piekne zarowno sn jak i cc ,pozdrawiam

Odpowiedz

gosiaczeq
gosiaczeq | 2016-07-28 21:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jedno ale jakie mam to że dzieci po cc dają o ile stan zdrowia na to pozwala. Rodzilam sn syna a cc miałam przy blizniakach. Jakoś nie czuję się "gorsza" bo miałam cc czy dlatego że maluchów mi nie dali po porodzie. Więź buduje się całe życie a nie przez minutę po porodzie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Pipi
Pipi | gosiaczeq | 2016-07-28 23:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bo matka jest sie przez cale zycie a nie tylko przy porodzie :)

Odpowiedz

Bianka
Bianka | Pipi | 2017-04-02 19:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Córki urodziłam sn, syna przez cc i nie zauważyłam, żebym miała inna więź z córkami niż synem. Wszystkie to moje przylepy, a może nie - syn chyba jest największą

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?