Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nauka picia z butelki

| aktualizacja: 21.10.2016 | 1

Wydaje się to takie proste... Dać dzidziusiowi butelkę z mlekiem, a on już będzie wiedział, co z nią zrobić. Niestety, tak nie jest. Bo ssania smoczka trzeba się nauczyć.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
niemowlę, butelka, karmienie butelką
 
 
Opisz pierwsze dni ze smoczkiem twojego dziecka.
Podziel się swoimi doświadczeniami i wygraj cenne nagrody »

Jeśli podajesz noworodkowi mleko z butelki, on naprawdę nie musi wiedzieć, jak ma się zachowywać. Czy ma ssać wolno, czy szybko?

I jak to robić, by łykać samo mleko, a nie powietrze. Jak każdej innej rzeczy, także tego musi się nauczyć. Twój maluszek do tej pory pił mleko z piersi, a teraz chcesz go przestawić na butelkę? Przygotuj się na to, że niekoniecznie musi mu się to spodobać. Bo przecież smoczek jest czymś zupełnie innym od ciepłej piersi. Ssie się go inaczej, mleko wypływa dużo szybciej, a maleństwo musi się nauczyć sprawnie je połykać. No i nie ma do czego się przytulić.

Smoczek i butla
Nie wiadomo, który smoczek przypadnie maluszkowi do gustu, więc najlepiej na początek kup dwa, trzy różne na zmianę. Jakie? Kauczukowy (brązowy) jest bardziej miękki, dzieci zwykle szybko go akceptują. Ale jeśli podajesz niemowlęciu zarówno butelkę, jak i pierś, lepszy może się okazać silikonowy (przezroczysty). Jest twardszy, trochę mniej wygodny, ale dzięki temu może uda ci się dłużej łączyć te dwa sposoby karmienia.
Zwróć uwagę na dziurki, przez które wypływa mleko. Dla najmłodszych niemowląt najlepsze są smoczki o wolnym przepływie. Gdy dziecko skończyło cztery miesiące, kup smoczek z większą dziurką, by nie denerwowało się, że mleko ssie się zbyt wolno.
Butla może być zwykła plastikowa. Jeśli jednak malec często ma bóle brzuszka, wymień ją na antykolkową o specjalnym, lekko wygiętym kształcie.

Dobra pozycja
Jak ułożyć dziecko, gdy podajesz mu butelkę? Podobnie jakbyś karmiła je piersią. Pamiętaj tylko, że maluszkowi musi być wygodnie, inaczej całe karmienie skończy się płaczem.


Nauka ssania smoka - druga część konkursu rozwiązana!
Oklaski, okrzyki zachwytu. Trudno się przed tym powstrzymać, gdy nasz bobasek zdobywa kolejną umiejętność. Tak, czasem nie było łatwo. Dlatego namówiliśmy czytelniczki, by podzieliły się swoim doświadczeniem i wzięły udział w konkursie „Ważne debiuty” zorganizowanym wspólnie z Aventem. Rady, jak nauczyć picia z butelki, znajdziesz na www.debiuty.babyonline.pl. Najciekawsze zostały opublikowane na łamach „Mamo, to ja” (może i ty zadebiutujesz jako nasza autorka?). Oto one:

c.d. na następnej stronie »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Benek1976
Benek1976 | 2009-06-05 19:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

chcęzeby młoda dziewczyna zKędzierzyna mnie karmiła z butelki ze smoczkiem u siebie w domu lubie pić bebiko 2 wnocy i w dzien

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?