Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro

| aktualizacja: 26.11.2015 | 4

Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Specjaliści i nauczyciele są zgodni: pióra są o wiele bardziej wymagające od długopisów, ale dzięki temu kształtują charakter pisma, kaligrafię i dają dziecku poczucie bycia trochę doroślejszym – przekonuje Małgorzata Gawryluk-Dudzińska z BIC Polska. W wielu krajach wprowadzono nawet nakaz pisania w szkołach piórem.
Na rynku dostępne są pióra do nauki pisania przeznaczone już dla czterolatków. Ponieważ małe dzieci nie potrafią jeszcze odpowiednio chwytać – mają tzw. małpi chwyt – z myślą o nich tworzone są instrumenty do pisania z trójkątnym kauczukowym uchwytem. Ułatwia on właściwe ułożenie palców i jego trzymanie. By zachęcić smyka do nauki pisania, przygotuj dla niego np. szlaczki do druku.
 
Warto pamiętać również o tym, że dzieci leworęczne nie powinny korzystać z tych samych piór co praworęczne. Trzymają one przyrządy do pisania inaczej, a do tego mają tendencję do wymazywania ręką tego, co napisały. Na szczęście piór zaprojektowanych dla leworęcznych na półkach sklepowych nie brakuje.
Przeczytaj: Rozwój zdolności manualnych dziecka


Źródło: infoWire.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

daria
daria | 2015-02-27 17:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

odkąd mamy tablet z electro.pl to moje dziecko najchętniej by tylko na nim pisało. Nie w głowie mu pióra :)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

pik
pik | daria | 2015-07-18 01:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jednym słowem sklep electro.pl negatywnie wpłynął na rozwój twojego dziecka. W USA można by ich zaskarżyć.

Odpowiedz

mama
mama | daria | 2016-04-08 12:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

smutne

Odpowiedz

pisarz...
pisarz... | daria | 2016-12-09 11:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja bym się z tego nie cieszył. Osobiście od zawsze piszę piórem. Długopis ewentualnie do krzyżówki lub dokumentów samo kalkujących i sporadycznie jak pracowałem, to w czasie pisania w terenie. Podczas zasadniczej służby wojskowej byłem za to powiem tak - strasznie ganiany. Starsza córka pisze piórem - miód na serce ojca, młodsza najlepiej jakimś jednorazowym sprzętem, choć otrzymała ode mnie w prezencie z grawerem Parkera. Żona nauczycielka z wieloletnim stażem /31 lat/ najlepiej pióra kulkowe i cienkopisy- także próbowałem poprzez prezent zachęcić Ją do pióra wiecznego.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?