Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak trzymać kredkę

| aktualizacja: 08.12.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
niemowlę, malowanie, kredki
Jak możesz pomóc dziecku w nauce rysowania? Najlepiej kupić odpowiednie kredki, dostosowane do małej i nieporadnej rączki. Zobacz jakie?
Zosia ma prawie trzy lata, uwielbia rysować, choć niezbyt dobrze jej to wychodzi. Nie umie trzymać kredki, mocno przyciska ją do kartki i robi w niej dziury. Doprowadza ją to do łez. Boję się, że się zniechęci. Ola z Ińska

W tej sytuacji polecam kolorowe, plastikowe nakładki na kredki i ołówki, dzięki którym dziecko nauczy się na nich prawidłowo układać paluszki. Można je kupić w sklepach papierniczych. Są tanie, więc najlepiej mieć ich tyle, by pozakładać je na wszystkie kredki i flamastry. W ten sposób dziecko będzie mogło zawsze utrwalać prawidłowy chwyt. Poza tym rysując, nie będzie używało tyle siły, a więc „dzieła” pozostaną całe, a ich autor będzie usatysfakcjowany.
Agnieszka Galica konsultacja: Agnieszka Galica
Terapeuta rodzinny i małżeński. Kieruje Pracownią Konsultacyjną "Na Uboczu" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka popularnych bajek i piosenek dla dzieci oraz programów telewizyjnych.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?