Baby online.pl
 
 
Dada
Rozwiń menu

Nawał mleczny

| 12.02.2007 | 0

Jesteś cztery dni po porodzie, a Twoje piersi po prostu pękają z przepełnienia i strasznie to boli. Co w takiej sytuacji robić?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)Jesteś cztery dni po porodzie, a Twoje piersi po prostu pękają z przepełnienia i strasznie to boli. Co w takiej sytuacji robić?
To co odczuwasz to tzw. nawał mleczny. Pojawia się około trzeciej, czwartej doby po porodzie, a po kolejnych dwóch dniach samoistnie ustępuje. Jest to stan fizjologicznej nadprodukcji pokarmu, związanym z nagłym rozpoczęciem laktacji, a jednocześnie jeszcze niewielkim zapotrzebowaniem dziecka na pokarm. Już wkrótce twoje piersi dostosują się do potrzeb dziecka i wszystko minie.
Aby szybciej poradzić sobie z problemem skoryguj pozycję do karmienia i pamiętaj o zasadzie karmienia na żądanie. Przystawiaj maleństwo częściej do piersi, sprawdź czy dobrze ssie, połyka, czy tylko jest przytulone do piersi.
Nie ratuj się odciąganiem pokarmu, to przynosi tylko chwilową ulgę ale w konsekwencji zwiększa produkcję pokarmu i przedłuża okres nawału. Możesz odciągnąć niewielką jego ilości, w następujących sytuacjach:
- gdy pierś jest bardzo napięta i dziecko nie potrafi jej prawidłowo uchwycić,
- gdy dziecka nie udaje się nakłonić do karmienia, a pierś jest bardzo mocno napięta.
Dużą ulgę przynoszą również zimne okłady na piersi.

Zobacz również: Pozycje do karmienia
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?