Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Je wszystko, ale każdy produkt osobno

| aktualizacja: 07.12.2013 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Dzieci mają różne upodobania żywieniowe - co powinno nas niepokoić, a co nie? Odpowiada pedagog.
Nie potrafię nauczyć córki (ma już prawie trzy lata) jedzenia od razu całego drugiego dania. Jej posiłki trwają długo. Na początku zjada mięso, później osobno surówkę i oddzielnie ziemniaki lub ryż. Gdy próbuję podać jej np. mięso razem z ziemniakami, to wypluwa. Z kanapek też zdejmuje sałatę, wędlinę i każdą rzecz zjada osobno. Za to lubi miksowane zupki, więc takie jej daje. Teresa z Bydgoszczy

Dzieci mają różne upodobania żywieniowe, często mają kłopot z gryzieniem potraw (zwłaszcza jeśli zbyt długo dostają miksowane jedzenie) i dlatego niektóre z nich wolą jeść każdy składnik posiłku oddzielnie. Nie widzę powodu do niepokoju, Pani córeczka powoli nauczy się mieszania potraw. Sądzę też, że jest wystarczająco duża, żeby zrezygnować z miksowania jej zup. Przy jedzeniu zupy też będzie sobie ćwiczyła gryzienie, choć oczywiście jedzenie będzie trwało dłużej. Proszę spokojnie pozwolić jej na eksperymentowanie z jedzeniem i nie denerwować się, jeśli posiłki będą trwały dłużej niż dotychczas.
Agnieszka Galica konsultacja: Agnieszka Galica
Terapeuta rodzinny i małżeński. Kieruje Pracownią Konsultacyjną "Na Uboczu" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka popularnych bajek i piosenek dla dzieci oraz programów telewizyjnych.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

32 lata
32 lata | 2011-03-11 16:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam 32 lata i niestety nie wyrosłam z takiego sposobu jedzenia. Objawia się to zwłaszcza przy obiedzie, nawet z zupy wyjadam najpierw makaron, ryż czy ziemniaki. To samo tyczy się słodyczy – na końcu nadzienie. Czasem zastanawiam się czy jest to jakiś problem ale właściwie zawsze dochodzę do wniosku, że inaczej mi nie smakuje. Podobno moja prababcia też tak jadła więc wydaje mi się że sporadycznie ale jednak zdarzają się takie osoby.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?