Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nazywają dzieci jak Pokemony. Ta gra wciąga, ale żeby aż tak bardzo?!

| aktualizacja: 29.07.2016 | 1

To nowy trend wśród amerykańskich rodziców. Imiona Pokemonów błyskawicznie zyskują na popularności jako imiona dla… dzieci!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
zdziwione dziecko
fot. fotolia.com
Eevee, Oddish, Onyx - od niedawna tak nazywają się nie tylko wirtualne pokemony, ale również dzieci. Tak bardzo potrafią zaangażować się chyba tylko amerykańscy rodzice. Tamtejsi millenialsi chętnie nazywają swoje dzieci m.in. na cześć postaci z seriali czy celebrytów. Tym razem poszli jednak o krok dalej. Amerykański portal dla rodziców i spodziewających się dziecka Babycenter, który śledzi trendy w nadawaniu imion noworodkom, ogłosił nagły wzrost popularności wśród imion związanych z grą Pokemon Go.
 

Imię dla dziecka jak Pokemon

Dziennikarze tego portalu pytają rodziców, jak nazwali lub planują nazwać swoje dziecko. Ostatnie wyniki są zadziwiające! Kilka imion pokemonów „uciekło” z gry do realnego świata i teraz noszą je dzieciaki. Które imiona cieszą się taką nagłą popularnością?

Eevee przeskoczyła 1377 miejsc w rankingu najpopularniejszych imion dla dziewczynek w porównaniu z zeszłym rokiem.    

Jeszcze większą popularność zyskało imię Onyx. W rankingu imion dla dziewczynek jest teraz o 2184 miejsca wyżej niż w zeszłym roku! To imię było w zasadzie nieużywane przez ostatnie 100 lat, dopiero w latach 90. nieliczni rodzice zaczęli je nadawać swoim córeczkom. W 2016 roku nagle liczba dziewczynek o takim imieniu błyskawicznie wzrosła.


Popularnością cieszy się też imię bohaterki, która ma się dopiero pojawić w grze – Roselia. W porównaniu z zeszłym rokiem plasuje się o 5859 miejsc wyżej w rankingu najpopularniejszych imion.


Główny bohater gry – Ash też doczekał się uznania. To imię jest teraz o 247 miejsc wyżej w rankingu niż w zeszłym roku.
Czytaj też: Najpopularniejsze imiona na przestrzeni wieków
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?