Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie chcesz widzieć jak kobieta karmi piersią – po prostu nie patrz! Można tak powiedzieć?

| aktualizacja: 01.11.2016 | 5

"Nie mam nic przeciw karmieniu piersią w miejscu publicznym – ale czy nie możecie się zakrywać?" – słyszałyście to kiedyś?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
karmienie piersią w miejscu publicznym
fot. Fotolia
Jest wielu zwolenników karmienia piersią i chwała im za to, że nie dają "dobrych rad" karmiącym mamom. Jest też jednak wiele osób, które mówią – nie mamy nic przeciw temu, dopóki zakrywacie swe piersi! 

Czy jest jakiś złoty środek, by rozwiązać spór, który trwa latami? Tym bardziej, że żadna ze stron nie chce odpuścić i trwa w przeświadczeniu że ma rację?

Nie ma. To, czy ktoś będzie chciał karmić w miejscu publicznym, czy odważy się na to, czy będzie zakrywać się przed wzrokiem innych i czy inni będą zwracać uwagę na to i go krytykować, zależy tylko od charakteru człowieka. Nie można tego odgórnie ustalić i wprowadzić jakichś przepisów regulujących sprawę, choć  pewnie przydałoby się to zrobić, by wiele kobiet nie było postawionych w trudnej sytuacji.

Wiele mam postanowiło wypowiedzieć się na temat zasłaniania się w czasie karmienia piersią w miejscu publicznym.

1.    Jednoczesne karmienie i zasłanianie dziecka i piersi jest najzwyczajniej w świecie trudne. W publicznym miejscu karmienie jest i tak trudne, a znalezienie miejsca i właściwej pozycji dla dziecka jeszcze to komplikuje. Poza tym jak zakryjesz dziecko i pierś, jak będziesz obserwować, czy dziecko prawidłowo ssie?

2.    Niektóre dzieci nie lubią mieć czegoś na twarzy, zasłanianie je denerwuje i stresuje. Karmienie szlochającego dziecka to naprawdę wyczyn. 

3.    Gdy jest gorące lato, trudno wtedy kłaść na główce dziecka pieluszkę, bo jego temperatura może wzrosnąć.

Przegrzewanie dziecka - odwieczna kłótnia o ubieranie dzieci.

4.    Mama zakrywająca swoje dziecko, traci z nim kontakt wzrokowy,  a to przecież jeden z najwspanialszych darów jaki przynosi karmienie piersią. 

5.    Zakrywanie siebie i dziecka to jakby dowód na to, że robimy coś wstydliwego, a tak chyba nie jest?

6.    Karmienie w publicznej toalecie – jest obrzydliwe i nie zgadzajcie się na to. Chyba  że jest tam specjalnie przygotowane miejsce i warunki będą chociaż minimalnie komfortowe. 

Nie zapominajmy, że każdy ma prawo wyboru, a kobieta karmiąca w miejscu publicznym, naprawdę nie chce wzbudzić sensacji i "pokazać się", tylko najzwyczajniej w świecie chce nakarmić swoje dziecko! Czy trudno to zrozumieć?

Jakie jest Wasze zdanie odnośnie karmienia piersią w miejscu publicznym?

Czytaj także:  Gdzie karmić piersią? Wszędzie - zobacz film!

źródło: popsugar
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Jess
Jess | 2016-10-29 10:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oj... Nie raz kobiety zwracly mi uwage zr karmie dziecko w parku to nie wypafa. Najlepiej jak jest cieplo i dziecku sie chce co 10 mib pic chodzic z nim do domu. Ale jakod mialam w nosie co mowia...wkobcu najwazniejsze jest dziecko!

Odpowiedz

Tereska
Tereska | 2016-10-29 10:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja mam w nosie co myślą o mnie i mojej córce inni ludzie. Dla ich komfortu nie będę ujmować własnemu dziecku. Drogie mamy - nie dajcie sobie wmówić że robicie coś złego. I tak karmienie piersią wymaga od Was wiele wysiłku. Bądźcie z tego dumne, bo dajecie dziecku to czego naprawdę potrzebuje i dzięki czemu będzie prawidłowo się rozwijać - mleko matki.

Odpowiedz

Ala
Ala | 2016-10-27 20:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mnie ostatnio w przychodni posadzili na karmienie w toalecie. Byłam tam z chorym, gorączkującym dzieckiem na wizycie u pediatry. Pomijając fakt, że to obrzydliwe, dziecko i tak pić nie chciało, bo tam było gorąco i duszno. Wytłumaczenie kierownika przychodni brzmiało, że nie mają osobnego pomieszczenia.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Leninka
Leninka | Ala | 2016-10-28 00:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tu glupiutka Pani była, bo ja bym wywalila cycka i nakarmila na miejscu.

Odpowiedz

Gabi
Gabi | Ala | 2016-10-29 18:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Żaetujesz?wypadaloby to gdzieś zglosić, jak mpzna tak traktowac matke ?szok

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?