Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Drodzy lekarze, nie przecinajcie pępowiny zbyt szybko – apelują położne!

| aktualizacja: 10.06.2016 | 1

Zbyt szybkie odcięcie pępowiny jak się okazuje, wcale nie jest korzystne dla noworodka. Po długoletnich badaniach, amerykańskie położne doszły do zaskakującego odkrycia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
fot. Kate Kennedy Birth Photography
Dotychczas lekarze uważali, że pępowinę należy przecinać od razu po porodzie, gdyż może to uchronić kobietę przed ewentualnym krwotokiem. Od setek lat, taka metoda stosowana jest na całym  świecie. Czy nastąpi zmiana?

Korzystniejsze dla dziecka?

Położne z The Royal College of Midwives udostępniły raport na temat opóźnienia przecinania pępowiny. –  Natychmiastowe zaciśnięcie klamry na pępowinie, zmniejsza przepływ krwi  u dziecka i może pozbawić dziecka żelaza. Niedobór  żelaza w pierwszych miesiącach życia noworodka, jest przyczyną różnych problemów neurologicznych w przyszłości. – dowiadujemy się z dokumentu.


Badania dowodzą, że opóźnienie o minimum 2 minuty przecięcia pępowiny, lub zaczekanie z tym do czasu kiedy przestaje ona pulsować, pomaga z przepływem krwi z łożyska do dziecka. Warto pamiętać, że dopóki pępowina pulsuje, dostarcza tlen i odżywia dziecko.

– Dzięki temu, że później odetniemy pępowinę, noworodek otrzyma 30% więcej objętości krwi przez łożysko, niż po odcięciu natychmiast. Kiedy dziecko się rodzi, pępowina i łożysko zawierają przecież około 1/3 krwi dziecka! To dowodzi, jak ważne jest, by jak najwięcej krwi zostało dostarczone dziecku i lekarze nie powinni się spieszyć z zaciskaniem klamry.– podsumowują położne.

Czytaj także: Niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza u dzieci.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

mama
mama | 2016-06-06 21:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja Asa w trzecim miesiącu miała przetaczaną krewkę właśnie z tego powodu.. to znaczy teraz wiem że z takiego powodu, bo lekarze walili głupa że nie znają przyczyny tak ostrej niedokrwistości u tak maleńkiego dziecka..

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?