Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie uwierzysz, z jaką falą krytyki spotkała się ta mama!

| aktualizacja: 28.09.2016 | 2

„Mówili, że nie zasługuję na to, by być matką...” - wspomina młoda mama. Wszystko dlatego, że tak wygląda.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Zbyt mąły brzuch w ciąży
fot. Ashy Bines/Instagram

To wstyd być fit mamą

Młoda mama Ashy Bines, blogerka wywołała wojnę w sieci, gdy pochwaliła się swoimi zdjęciami z ciąży i połogu. Ciało młodej, wysportowane, zdrowo odżywiającej się kobiety oburzyło internautów, dlaczego? Uznali bowiem, że jest zbyt chuda! Nie przebierali w słowach krytyki. Blogerka wspomina:
„Jeden z komentarzy szczególnie mnie zabolał. Przeczytałam w nim, że nie zasługuję na to, by być matką, bo zabijałam swoje dziecko, bo mój brzuch był zbyt mały i dziecko urodziło się niewielkie. W innym zaś autor wyraził wielką nadzieję na to, że moje dziecko będzie miało zespół Downa, inny miał nadzieję, że poronię, bo nie zasługuję na dziecko”.
 


Blogerka nie wytrzymała i postanowiła włączyć się w falę krytyki. Tym razem to ona skrytykowała  matki, które ją zaatakowały. Zarzuciła im zazdrość o jej szczupłą sylwetkę:
„Może niektóre mamy mają poczucie winy, że nie są zbyt aktywne lub niezdrowo się odżywiają. Ludzi zawsze znajdą sobie kogoś do obwiniania, zamiast brać odpowiedzialność”.

Za grube? Za chude?

Odwieczna walka o poporodowe ciało wciąż trwa. Skąd w nas taka łatwość w ocenianiu innych? Dlaczego zamiast akceptować swoje ciała, skupiamy się na dyskusjach o tym, jak powinnyśmy wyglądać? Ciąża przynosi wiele zmian, również w naszych wyglądach. Często nie jest łatwo pogodzić się z większą ilością kilogramów czy rozstępami. Może spróbujmy spojrzeć na nie, jak na świadectwa naszego macierzyństwa. Nie oznacza to, że mamy zrezygnować z aktywności fizycznej i zdrowej diety, a ciążę stosować jako wymówkę. Spróbujmy się jednak nie obwiniać siebie i nie oskarżać innych. 

Zobacz też: Twoje ciało jest doskonałe! Nieważne, jaki nosisz rozmiar i czy masz rozstępy
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Ek
Ek | 2017-03-15 11:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie wierzę :/ takiej figury w ciąży i po porodzie nic tylko pozazdrościć także szacun dla tej kobietki :) a te co to wypisywać to na bank z zazdrością :) to, że ktoś szczupły i wygląda dobrze to nie znaczy, że nie dba o dzieciatkp.. Boże widzisz a nie grzmisz...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Agata
Agata | Ek | 2017-03-15 12:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja po ciąży wyglądam lepiej niż przed, a to dlatego, że przez cukrzycę ciążowa dałam o to co jem i w jakich ilościach, regularnie chodziłam na basen, spacerowalam dużo, bardzo dałam o skórę i siebie, ponieważ miałam czas tylko dla mojego dzidziusia i dla mnie. Wszystko jest kwestią podejścia!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?