Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie widzieliśmy czegoś tak przerażającego! Brak nam słów...

| aktualizacja: 29.09.2016 | 33

Jak ojciec można karać dziecko w taki sposób? Dobrze, że miało to miejsce w sklepie i ludzie mogli pomóc dziewczynce!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(13)
dziecko przywiązane do wózka za włosy
fot. screen z Facebook/Erika Burch
Jesteśmy wstrząśnięci tym, co zobaczyliśmy. Zdjęcie zamieszczone przez świadka zdarzenia, nie oddaje w pełni okrucieństwa tego ojca, który miał pod swoją opieką kilkuletnią dziewczynkę.

"Pilnuj swoich spraw!"

Gdy Erika Burch robiła zakupy w pobliskim sklepie, jej oczom ukazał się wstrząsający widok. Zobaczyła bowiem mężczyznę prowadzącego wózek sklepowy, do którego za włosy przywiązana była kilkuletnia dziewczynka!!!

Dziecko krzyczało z bólu i prosiło swojego tatę – proszę przestań, błagam to boli, więcej tego nie zrobię, puść mnie – błagało dziecko. Najwidoczniej dziewczynka otrzymała jakąś karę za to, co zrobiła. Nie chcemy nawet wiedzieć – za co, bo nic nie usprawiedliwia wymierzenie takiej kary małemu dziecku!

Gdy Erika Burch podeszła do mężczyzny by kazać mu przestać więzić dziecko, ten powiedział jedynie – "Pilnuj swoich spraw" – i nadal robił spokojnie zakupy.

Kobieta zrobiła zdjęcie dziecku i przekazała je policji. Ta jednak stwierdziła, że nie widzi żadnych poważnych obrażeń u dziecka, a ponad to ojciec jako prawny opiekun, może wyznaczać dziecku karę, więc oni nie będą w to ingerować!

Internauci żądają ukarania sprawcy!

Kobieta postanowiła nagłośnić sprawę w mediach społecznościowych. Wściekłość internautów była tak duża, że policja postanowiła jeszcze raz przyjrzeć się sprawie. Uznała, że zachowanie mężczyzny nosi znamiona przemocy i musi zostać przesłuchany.

Jesteśmy wstrząśnięte postawą policji, a także okrucieństwem tego ojca. Jak można przywiązać własne dziecko za włosy do wózka i prowadzić po sklepie jak psa?

Dziękujemy tej kobiecie za to, że nie przeszła obojętnie wobec takiego okrucieństwa! Niestety niewiele osób wykazałoby się taką odwagą i determinacją w pomaganiu innym! Błagamy, nie przechodźcie obojętnie w obliczu takiej sytuacji!

Jak Wy zareagowałybyście na taką sytuację? Czy pozostawiłybyście dziecko na pastwę losu?

Po co dziecku ojciec? - wyjaśnia psycholog, Jarek Żyliński
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (33)
avatar

kika
kika | 2017-09-23 23:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

wszystko ma swoje granice, a tu została przekroczona.

Odpowiedz

Ania
Ania | 2016-10-04 14:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem przeciwniczką stosowania przemocy, ale nasze przesadne reakcje mogą wyrządzić dużo złego. Dziecko rośnie w przekonaniu, że należy mu się wszystko, może wszystko i nie poniesie konsekwencji tylko dlatego, że jest dzieckiem. Może świetnie manipulować rodzicem czy otoczeniem, bo wie, że cokolwiek nie zrobi, nie może je spotkać kara, że to rodzic zostanie ukarany. Moja kuzynka jako dziecko była wychowywana dość surowo przez ojca. Gdy wyprowadzili się do Stanów, szybko zorientowała się, że może więcej i zaczęła to wykorzystywać (czytaj: mścić się za tamto wychowanie). Najpierw wezwała policję, gdy ojciec pacnął ją w rękę. Potem - gdy na nią wrzasnął, a jeszcze później - gdy zabrał komputer. W rezultacie ojciec miał duże nieprzyjemności, a ona robiła i nadal robi, co chce.

Odpowiedz

Mama
Mama | 2016-10-02 20:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tych którzy nie widzą jak ta dziewczynka cierpi też trzeba tak złapać za włosy i ciągnąć, ciekawe czy nadal by mieli takie zdanie na ten temat. Idźcie po rozum do głowy.a nie myślcie tylko o sobie.... Jestem mamą dwójki dzieci które też broją ale taką karą nic nie zadziałacie. Trzeba dużo tłumaczyć i da radę żyć.

Odpowiedz

Zniesmaczoona
Zniesmaczoona | 2016-10-02 17:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie no juz mi niedobrze jak czytam komentarze typu "z dzieckiem sie rozmawia a nie wymierza kare"... Co za cholerna bzdura. Dziecko musi wiedziec kiedy zle sie zachowuje a do tego sama rozmowa jie starcza. Bokiem Wam wyjdzie to wychowanie bezstresowe.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Acc
Acc | Zniesmaczoona | 2016-10-02 20:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jest różnica miedzy wychowaniem dziecka bez bicia i tego typu okrutnego zachowania a wychowania bezstresowego.

Odpowiedz

Matka
Matka | Zniesmaczoona | 2017-09-21 13:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czyli trzeba dziecko przywiązać za włosy do wózka i ciągnąć jak psa??!!!
Mam nadzieję, że jesteś bezpłodny/a.

Odpowiedz

matka
matka | 2016-10-01 13:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

obawiam się że drastyczniejszych metod nie ujrzało światło dzienne. pan nie uważał że to drastyczne więc co robi temu dziecku w domu?tam powinno się zrobić dokładny wywaid z dzieckiem jak tatuś traktuje córkę i możecie się zdziwić ile rzeczy powyskakuje. choćby pedo. w każdym razie skoro sam nie uważał tego za drastyczne-co musi się dziać za zamkniętymi drzwiami domu....

Odpowiedz

Ona 25
Ona 25 | 2016-10-01 08:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakim trzeba być człowiekiem żeby zrobić coś takiego małemu dziecku?!
Ten człowiek jest pozbawiony jakich kolwiek uczuć ciekawe jak w domu postępuja porażka Gdzie jest ośrodek społeczny ?!

Odpowiedz

mama 89
mama 89 | 2016-09-30 22:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

z dzieckiem trzeba rozmawiac! tłumaczyc! Jak rodzic dobrze pokieruje rozmową to kara nie bedzie potrzebna.. a już na pewno nie tak okropna! co to w ogole za kara ma byc!? takim sposobem "troskliwy tatus" obniza poczucie wartosci tej dziewczynki.. Mam syna, jest 2 letnim łobuziakiem, ale nie przyszło mi do głowy zeby w jakikolwiek sposob ukarac dziecko za to ze cos nabroiło. Mówię do niego, tłumacze, po 10- 20 razy jak jest taka potrzeba i żyje.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Xagusiax
Xagusiax | mama 89 | 2016-10-01 02:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To straszne co zrobil ten czlowiek. Mam tak aktywne dzieckokjtore doprowadza mnie do szalu. Tlumaczenie nic nie daje a w zyciu bym nie zrobila mojemu skarbkowi krzywdy. Jestem wykonczona ale chcialam byc matka. Dla tego czlowieka to chyba kara ze musial sie zajac corka. Szok.

Odpowiedz

onaaaa
onaaaa | mama 89 | 2016-10-01 07:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czasem tłumaczenie nie wystarczy. Dziecko powinno czuć respekt przed rodzicem. Tłumacząc jednym uchem wchodzi a drugim wychodzi. Czasem klaps to dobra rzecz. Ale ten pan stamnowczo przesadził

Odpowiedz

Kasia2409
Kasia2409 | 2016-09-30 11:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mała na pewno mu uciekała, nie wierzę że jej nie ostrzegał poza tym widzę tutaj że ojciec trzyma ja za włosy a nie przywiązał za nie do wózka. Biedny nie pomyślał żeby posadzić ja w kącie sklepu albo posadzić na karnym jeżyku i czekać aż się uspokoi i teraz cały internet o tym trąbi. Ludzie powariowali z tym wrzucanie wszystkiego do sieci i walką o nie wiadomo co!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ala
Ala | Kasia2409 | 2016-09-30 12:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo głupio i prosto myślisz. Zastanów się nad sobą.

Odpowiedz

inga
inga | Kasia2409 | 2016-10-01 15:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Musisz być, albo skończona idiotka, albo nie mieć dzieci bądź być kompletnie bez serca. Jak można szarpać dziecko za włosy. Może Ty lubisz jak Cie szarpią jak bura su*e za włosy, ale dziecko to nie zabawka. Mam córeczkę 2lata i 4 miesiące i gdyby moj partner tak się zachował i ciagnal ja po sklepie za włosy wykastrowalabym bydlaka.

Odpowiedz

Blenta
Blenta | Kasia2409 | 2016-10-02 13:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czy zastosowałaby Pani taką metodę u swojego szefa,partnera lub innej osoby dorosłej? Jak nie chce posłuchać,to przywiązać-no przecież mówiłam,ostrzegałam...Dziecko to też człowiek.Różnica taka,że mniej rozumie,więcej czuje!!!

Odpowiedz

Wer
Wer | 2016-09-30 11:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

czy naprawdę kara i nagroda musi być środkiem wychowawczym jak u psa Pawłowa? A może zamiast tego dorośli wysililiby się na trud budowania RELACJI z dzieckiem? czy dziecko przestraszone sposobem ukarania przez ojca stanie się człowiekiem który wybierze dobre zachowanie z własnego przekonania czy pod przymusem strachu, kary, bata? ps. swoją drogą zastanawia mnie co musi się dziać za zamkniętymi drzwiami domu tej rodziny, skoro w miejscu publicznym facet w takie sposób traktuje swoje dziecko

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Lil
Lil | Wer | 2016-09-30 12:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się.

Odpowiedz

gabaku
gabaku | Wer | 2016-10-05 12:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja tak tylko...Pies Pawłowa to nie kary i nagrody,,,,prędzej szczury Skinnera :)

Odpowiedz

Moni
Moni | 2016-09-30 09:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

przykro się robi czytając te staroświeckie komentarze , proponuje was przywiązać za włosy do wózka i targać za sobą sprawiając ból i wystawiając was na poniżenie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

nika
nika | Moni | 2016-09-30 10:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram!!!

Odpowiedz

Naresia
Naresia | Moni | 2016-10-01 08:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brawo!! Przetargac takich idiotow po sklepie, może wtedy mózgi się obudzą

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?