Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie zaszczepili, bo nikt im o tej szczepionce nie powiedział. Oto skutki!

| aktualizacja: 14.06.2016 | 32

„Nie chcemy, żeby ktokolwiek przez to przechodził” - apelują rodzice. Szczepili dziecko zgodnie z kalendarzem szczepień, to szczepienie nie jest jednak obowiązkowe.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(9)
Skutki braku szczepień meningokoki B
Nie każdy zna tę szczepionkę! Oni nie znali - ich dziecko omal nie przepłaciło tego życiem!

4-letnia Jazmyn obudziła się w nocy z gorączką. Rodzice początkowo sądzili, że ma objawy grypy. Następnego dnia do gorączki dołączyła bolesność całego ciała. Dziewczynka przy każdym dotyku krzyczała z bólu. Na nogach dziecka pojawiło się kilka plamek. Początkowo wyglądały jak zwykła wysypka.  Zaniepokojeni rodzice zawieźli dziewczynkę do szpitala. Dziecko natychmiast trafiło na oddział intensywnej terapii, gdyż wysypka przerodziła się w ciemne plamy, które zaczęły pojawiać się na całym ciele. Podczas swojego miesięcznego pobytu w szpitalu, dziewczynka musiał przejść 15 różnych przeszczepów skóry, aby pomóc zastąpić martwą tkankę.

Jej przerażeni rodzice z trudnością przyjęli diagnozę, ponieważ byli przekonani, że dziecko jest zaszczepione na wszystkie wymagane szczepienia. Niestety szczepionki obowiązkowe nie chronią maluchów od meningokoków typu B, a to one zaatakowały organizm dziewczynki. Rodziców  Jazmyn żaden lekarz nie poinformował wcześniej o istnieniu takiej szczepionki. Udostępnili zdjęcia chorej córki, by przestrzegać innych rodziców przed skutkami braku szczepień
"Choroba ta może kosztować życie, utratę kończyn lub spowodować poważne blizny. Czy nie jest to wystarczającym powodem, aby umieścić szczepienie przeciwko meningokokom typu B na liście szczepień obowiązkowych?" - pytają rodzice. 

W Polsce szczepionka przeciwko meningokokom typu B jest dostępna od maja 2014 roku. Jest ona rekomendowana już dla niemowląt od 2. miesiąca życia, ponieważ najwięcej zachorowań na inwazyjną chorobę meningokokową jest w 1. roku życia. W zależności od wieku dziecka, w którym zaczniemy je szczepić, podaje się od 2 do 4 dawek szczepionki. 

Sprawdź, jakie objawy daje zakażenie meningokokami.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (32)
avatar

Mamuska
Mamuska | 2016-12-21 15:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Niestety bardzo prawdziwe , mojego Synka dotknela ta choroba 12 Lat temu😔do dzis widac skutki tej choroba, naszczescie wyjechalismy juz 10 Lat temu do niemiec i tam otrzymal bardzo dora opieke medyczna.

Odpowiedz

ewa
ewa | 2016-11-10 00:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To brzmi jak beznadziejny artykuł sponsorowany...

Odpowiedz

aneta
aneta | 2016-11-09 18:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co za brednie! Az czytac sie nie chce ! Propaganda

Odpowiedz

Piotr
Piotr | 2016-11-09 13:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Szkoda, że nie napisane w jakim kraju. To jest celowe straszenie rodziców!

Odpowiedz

Gosia
Gosia | 2016-11-09 08:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dlaczego na poczytnych portalach nie ma artykulow o Nieporzadanych Odczynach Poszczepiennych, o braku ich swiadomosci u rodzicow i wypieraniu przez lekarzy. Nie ma dzieci uszkodzonych przez substancje toksyczne zawarte w szczepieniach. No bo nikt nie sponsoruje rodzicow. A jak wielkim biznesem jest b.farmaceutyczny! Pare takich artykolow i wiekszosc rodzicow uzmyslowila by sobie ze ich dziecko mialo NOP. Tylko kasa.

Odpowiedz

aga
aga | 2016-11-08 22:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

wygląda jak nop po którjeść szczepionce z kalendarza szczepień - organizm wywala przez skórę tak silne toksyny, że zniszczyły tkankę

Odpowiedz

tata
tata | 2016-11-08 21:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tandetna reklama szczepionki.

Odpowiedz

marta grzechu warta
marta grzechu warta | 2016-11-08 21:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

co to jest wogóle ,jaka Jazmyn ? gdzie mieszka skąd pochodzi , przecież to artykuł wymyslony pod sprzedaż szczepionek. Ludzie są mądrzejsi ja myslę . tak na marginesie korzystając z okazji polecam obejrzec film ,,Wyszczepieni ,, De Niro , ,, dunski dokument o hpv,, szczepionka którą szczepi sie nasze polskie 13letnie dziewczynki , posłuchac dr Jerzego Jaskowskiego o szczepionkach ,poczytac dr marie majewską , zainteresowac sie czym jest tiomersal w szczepionkach .Pod każdym takim artykułem bede to zamieszczac dla uswiadamiania innych i mi sie to nie zbrzydnie . innym też proponuje uswiadamiac rodziców którzy czytają ten głupi wymyslony artykuł .

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Fajna mama
Fajna mama | marta grzechu warta | 2016-11-09 00:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak trzymaj, ja nie szczepie dziecka

Odpowiedz

mama
mama | 2016-11-08 20:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jaki to był szczep meningokoków>

Odpowiedz

reńka
reńka | 2016-11-08 20:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak można pisac takie bzdury ...ręce opadaja.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?