Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niebkowy Labirynt - Warsztaty Twórcze

| aktualizacja: 12.10.2011 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia, petitpompon
fot. Pajdokracja
16.10.2011r., godz.12-14 Pajdokracja zaprasza dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat (młodsze dzieci, czyli 5-7 lat, z opiekunami) na warsztaty.
Magia dziecięcych Niebek, maleńkich skrawków rzeczywistości, poskładanych z mniej lub bardziej potrzebnych, urokliwych, tajemniczych, znalezionych, ukochanych przedmiotów, zamkniętych pod powierzchnią przejrzystego szkła..

Oryginalnie zakopywane w ziemi, ukryte pod warstwą liści i traw, przeznaczone były tylko dla wybranych oczu.
Ich urok na tyle urzekł członków międzynarodowej grupy artystycznej MUZ, iż stał się kanwą projektu Labirynt Niebek, w ramach którego artyści konfrontowali swoje pomysły z przestrzenią oraz materią pozostałą po upadku instytucji Ogrodnictwa Komunalnego w czeskiej Veleslavinie. Dokumentacja fotograficzna z powstałych wówczas instalacji, prezentowana na ścianach goszczącej nas galerii Odra Zoo, będzie inspiracją dla naszych twórczych działań.

Nie po raz pierwszy w pajdokracjowej przestrzeni odwołamy się do idei Niebka, Sekretu, Widoku - tym razem jednak, z racji jesiennej aury oraz specyfiki miejsca tworzyć będziemy Niebka, niejako, “na wynos”.
Po zakończonej pracy mali twórcy sami zadecydują o tym, w którym miejscu chcą umieścić swoje Sekrety i komu przekazać mapy do ich odkrycia. 
Jeśli podzielą się tą wiedzą także z nami, powstanie  szczecińska, pajdokracjowa, naniesiona na mapę wersja Labiryntu Niebek.

Na warsztaty uczestnicy mogą przynieść przedmioty dla nich wyjątkowe lub interesujące - fragmenty pocztówek i zdjęć, maleńkie zabawki, skrawki tkanin, leśne i ogrodowe znaleziska, które składać się będą na ich niebkowe kompozycje.

scenariusz i prowadzenie: Karolina Machowicz, połowa duetu animatorskiego Niedzielne Artystki, współorganizatorka Pajdokracji – Rodzinnych Niedziel w Piwnicy Kany

Prosimy o zapisy pod pajdokracja@gmail.com, tel. 669 905 907

Klubokawiarnia-galeria Odra Zoo, ul. Koński Kierat 16, Szczecin

Opłata: 30 zł (zniżki dla rodzeństwa), w cenie kawa lub herbata dla opiekuna i woda dla dziecka

więcej »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?