Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak sprawić, by dziecko cię słuchało – 4 sposoby

| aktualizacja: 15.05.2014 | 4

Istnieją magiczne zdania, które sprawiają, że dzieci bez sprzeciwu robią to, o co je prosimy. Trudno ci w to uwierzyć? No to przekonaj się sama.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(11)

1. Wybieraj – możesz robić tak dalej, ale…

Twoje dziecko nie chce zmienić swojego złego zachowania, nie reaguje na prośby? Nie krzycz, nie przekonuj, tylko daj mu wybór. Dzięki temu szybko skłonisz kilkulatka do współpracy.
Jeśli na przykład nie chce posprzątać swoich zabawek, pozwól mu decydować: „Wybieraj – możesz nie sprzątać, ale wtedy nie wyjdziesz na dwór”. Gdy mały buntownik uprze się przy swoim, pozwól mu na to – niech nie sprząta. Jednak wtedy ty musisz być konsekwentna i zrobić to, co zapowiadałaś. Nawet gdy dziecko będzie cię bardzo prosiło, nie powinnaś zgadzać się na wyjście na dwór. Przypomnij mu: „Wybrałeś bałagan zamiast spaceru”.
Twoje dziecko szybko nauczy się, że nie warto sprzeciwiać się mamie i tacie. Nauczy się jeszcze jednej ważnej rzeczy – że podejmując decyzję, musi też ponosić konsekwencje swojego wyboru.

Zobacz też: 9 powodów, dla których dzieci nie słuchają

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Lula
Lula | 2015-04-20 23:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ostatnia rada była chyba napisana przez kogoś, kto nie ma dzieci. "Rozumiem Cię, ale to niemożliwe". Dwulatek na pewno to zrozumie i posłusznie wykona nasze polecenie. Haha :)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

marylka
marylka | Lula | 2015-06-13 11:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dlaczego? Moje dzieci rozumieją. Oczywiście nie od pierwszej sytuacji tak było, ale za trzecim, czwartym razem, to już potrafiło je w miarę uspokoić i faktycznie lepiej tak - stając po stronie dziecka, niż ciągnąć je na siłę i próbować bezskutecznie uspokajać... Taka "racjonalna" stanowczość jest dużo lepsza.

Odpowiedz

stan
stan | 2014-01-30 10:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo przydatny artykuł. Nie bzdety, ale konkretne porady.

Odpowiedz

ania
ania | 2013-05-21 11:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo mądre rady.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?