Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nieprawdopodobna historia: bliźnięta, które... mają różnych ojców

| aktualizacja: 08.03.2016 | 1

Rodzice bliźniąt chcieli się dowiedzieć, dlaczego dzieci nie są do siebie podobne. Tego nie przewidzieli…

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
bliźniaki, bliźnięta
fot. fotolia
2-letnie bliźnięta z wietnamskiej prowincji Hoa Binh nie są do siebie podobne: jedno ma gęste, faliste włosy, a drugie cienkie i proste. 
Rodzie obawiając się, że jedno z dzieci mogło zostać przypadkowo zamienione w szpitalu,  zdecydowali się na badanie DNA.
Wynik testów genetycznych był zaskakujący: okazało się, że dzieci mają różnych ojców.

(Źródło: Independent, vietnamnews.vm)

Jak to możliwe?

– Dzieci mogły zostać poczęte podczas 2 aktów seksualnych z 2 różnymi mężczyznami  –  wyjaśniła w CNN dr Keith Edelmann, specjalistka z zakresu położnictwa Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku. –  W sprzyjających warunkach plemniki mogą przetrwać aż 10 dni, mogło więc dojść do zapłodnienia dwóch komórek jajowych (jednej uwolnionej już we wczesnym okresie ciąży).
Jak informuje vietnamnews.vn a świecie jest znanych 10 podobnych przypadków, w tym jeden w Polsce.  O tym ostatnim było  głośno w 2010 roku - bliźnięta z dwóch różnych ojców urodziły się na północy naszego kraju. Okazało się wówczas, że tatą chłopczyka jest były mąż mamy, a dziewczynki - jej obecny partner.


Przeczytaj także: Prawdziwe historie - szczęście razy dwa
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

ja
ja | 2016-03-13 20:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nic zaskakującego. Już w wielu programach filmach i serialach był poruszany taki wątek. Wiadomo, że jeśli kobieta uwolni dwa jajeczka a potem prześpi się z dwoma mężczyznami to jest szansa, że każde z jajeczek zostanie zapłodnione przez plemnik innego mężczyzny.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?