Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nieprzemyślany prezent na komunię mógł mieć tragiczny skutek

| aktualizacja: 03.09.2015 | 2

Rodzice chcieli spełnić marzenie swojej córki i podarowali jej wyjątkowy prezent na komunię. Szkoda tylko, że nie przewidzieli, konsekwencji swojej decyzji.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Koń na pierwszą komunię
fot. Fotolia
Ośmioletniej dziewczynce zamarzył się piękny biały kucyk, jak z bajki. I dostała go jako prezent z okazji pierwszej komunii. Lili, bo tak się nazywał siwek nie spełnił jednak oczekiwań dziewczynki i po dwóch dniach rodzice oddali go do rzeźni.

Kucyk nie spełnił oczekiwań dziewczynki

Kiedy dziewczynka usiadła na swoim wymarzonym koniku, ten nie chciał wykonywać jej poleceń, a dodatkowo śmierdział, więc dziewczynka nie chciała już takiego prezentu - takie informacje otrzymała Fundacja Pegasus od handlarza, do którego kucyk trafił na rzeź. - Jeśli chodzi o żywe zwierzęta, dzieci albo je akceptują, albo jeśli nie są nauczone, ich nie akceptują. Rodzice nie mieli zielonego pojęcia, jeśli chodzi o opiekę nad koniem. Myśleli, że będzie to cudowny kucyk, na którym posadzą dziecko i dziecko od razu będzie potrafiło na nim jeździć, jednak tak się nie stało - mówi Agata Rybkowska z Fundacji Pegasus.
- Rodzice nie pomyśleli, że dziecko musi umieć jeździć, a koń powinien być dobrze ujeżdżony. Nie byli kompletnie przygotowani do tego, z czym wiąże się opieka nad koniem i jakie trzeba mieć umiejętności. - dodaje Agata Rybkowska.

Lili Ocalona

O losie Lili dowiedziała się Fundacja Pegasus, która rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, żeby wykupić kucyka od handlarza, który zażądał za niego 2 tysiące złotych. Mieli czas do końca maja i każda złotówka była na wagę złota. Jak zwykle pomogli ludzie dobrej woli.
Dzisiaj na stronie fundacji przy zdjęciu Lili jest dopisek OCALONA, a dla Lili właśnie zmienił się świat.

Teraz fundacja zbiera pieniądze na Lucusia, który również miał być prezentem na komunię, ale nikomu nie spodobał się jego wygląd. Fundacja gorąco wierzy, że i w tym przypadku już niedługo będą mogli napisać Ocalony.

Nietypowe prezenty komunijne

Rodzice prześcigują się w wyborze oryginalnych prezentów komunijnych. Już minęły czasy roweru, telefonu komórkowego, czy zabawek. Teraz im prezent wyszukany i oryginalniejszy, tym jest się czym pochwalić przed znajomymi i rodziną. Rodzice na forach internetowych chwalą się, że zafundowali swojemu dziecku operację plastyczną, bo miało krzywy noc, czy odstające uszy, tatuaż, biżuterię z diamentami, czy egzotyczne wycieczki albo egzotyczne zwierzęta. Inni kupują kucyki, bo dziecko kocha bajkę "My Little Pony", a jeszcze inni wysyłają swoje dzieci do SPA.
Szkoda tylko, że przy wyborze niektórych prezentów, nie przewidują konsekwencji, które mogą one ze sobą nieść.

A Wy słyszeliście o różnych dziwnych prezentach, które otrzymało dziecko na komunię? Dzielcie się z nami w komentarzach!

Zobacz także:
Jak zabezpieczyć przed kradzieżą drogie prezenty komunijne?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

cdasc
cdasc | 2015-05-22 08:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak o tym myśle o nasuwają mi sie same przekleństwa...

Odpowiedz

Kamatocy
Kamatocy | 2015-05-20 18:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kupno zwierzątka, nie ważne jak dużego powinno być przemyślaną decyzją. To nie chop siup, a raczej poważna decyzja, dla mnie równa z decyzją o posiadaniu dziecka.
Jestem przeciwniczką kupowania zwierząt z okazji urodzin. Mikołaja, gwiazdki i innych świąt.
Moja córka bardzo chce mieć pieska, ale ja jestem mamą i to ja będę musiała iść na spacer, do weterynarza, karmić itd. To ja będę musiała martwić się co ze zwierzakiem, gdy będzie chory lub gdy będziemy chcieli jechać na wakacje. Dlatego mówię NIE bo dzieci jak to dzieci nawet zwierzaka traktują jak zabawkę, która po 5minutach ląduje w kącie z innymi.
Ludzie, którzy kupili konia na komunie i tak go potraktowali powinni zostać ukarani grzywną, albo wyrokiem sądu. Może by zmądrzeli

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?