Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niesamowite, jak ta położna kąpie noworodka

| aktualizacja: 02.04.2015 | 6

Pamiętacie afery z udziałem położnych, które umieszczały wcześniaki w kieszeni i robiły foty? Albo te, które kąpały szkraby majdając nimi jak workiem kartofli pod kranem? Ten film jest dowodem na to, że są też cudne położne, które robią taaakie właśnie rzeczy… obejrzyj film.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
fot. Fotolia.pl
Niektóre momenty filmu mogą przerazić niejedną mamę noworodka, która nie może patrzeć obojętnie jak twarz dziecka zalewa woda. Jednak film jest tak niesamowity, że spokój dziecka udziela się też oglądającemu.

Czytaj też: Najwygodniejsze sprzęty do kąpieli dziecka.


 

Na filmie francuska położna Sonia Rochel kąpie noworodka specjalnie opracowana metodą. Kobieta delikatnie zanurza dziecko i zalewa jego twarz wodą. A wszystko po to, by stworzyć dziecku warunki podobne do tego, jakie miało w brzuchu mamy. Nawet jeśli przez chwilę sposób kąpieli wydaje się dziwny to uspokaja i przykuwa uwagę niesamowity spokój dziecka. Na filmie widać, że dziecko jest niesamowicie zrelaksowane, odprężone i kąpiel sprawia mu przyjemność. Po kąpieli położna wykonuje masaż maleństwu. Cudowna położna. Czuła, troskliwa i wyczulona na potrzeby maluszka jak najbardziej troskliwa mama.

Jeśli chcemy mieć takie położne w naszych szpitalach „lajkujmy” i przekierowujmy ten film. Niech „zaraża” wszystkim tym, co najlepsze. A więc? Przyłącz się do zmian. Podaj dalej.

Polecamy: Kąpiel noworodka - jak powinna wyglądać -  zobacz porady położnej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

Moni
Moni | 2016-12-18 01:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W Pl w większości szpitali to nierealne. Żadna położna nie poświęca tyle czasu jednemu dziecku. Wszystko odbywa się " taśmowo". W szpitalu, w którym rodziłam kąpiel wyglądała tak, że wrzucano mokre pieluchy do zlewu i dziecko było nimi obmywane.

Odpowiedz

Nata
Nata | 2015-05-02 16:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Piękny film popieram:-)

Odpowiedz

koperek19799@wp.pl
koperek19799@wp.pl | 2015-04-03 12:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przepiekny film :)

Odpowiedz

nika77
nika77 | 2015-04-02 20:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale też inaczej nas uczą kąpać.Nie zanurzać pępka,uszu itp ..... A tu maluch pływa swobodnie. chętnie sprawdzę tą metodę gdy mój maluch już przyjdzie na świat.

Odpowiedz

hkkjl
hkkjl | 2015-04-02 16:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tatarata.... U nas to jak kąpią położne to nie wiesz, czy masz to dziecko łapać, czy położna sama da radę... Po porodzie porosiłam, żeby mnie nauczono kąpać córę. Ponad cztery lata minęły, a ja do tej pory nie umiałabym tego powtórzyć...

Odpowiedz

ghk
ghk | 2015-04-02 14:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakie to dalekie od polskich reali... Zacznijmy od poczatku.. Brak znieczulenie w wielu szpitalach. Niemily personel dla rodzacych kobiet, wrzeszczace polozne, brak kontaktu z dzieckiem po porodzie, kompletne nieszanowanie praw itd... a co dopiero tak delikatna opieka nad dzieckiem.. Dziecko czesto nie jest nawet prawidlowo trzymane zanim trafi do matki.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?