Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dokument o niesłyszącej romskiej dziewczynce podbija internet

| aktualizacja: 10.06.2015 | 0

Dziesięcioletnia dziewczynka, która nie słyszy uwielbia tańczyć naśladując bollywodzkie gwiazdy. Denisa przez przypadek została bohaterką dokumentu i tak podbiła serca ludzi na całym świecie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Screen/HBO
Denisa nie umie czytać ani pisać. Na dodatek nie słyszy. Nie zna języka migowego, ale umie czytać z ruchu warg. Rówieśnicy wyśmiewają się z niej. Mieszka na koczowisku przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu. Kiedy trafiła na nie reżyserka Agnieszka Zwiefka, postanowiła nakręcić o dziewczynce film. "Królowa ciszy" to niesamowita opowieść o sile wyobraźni w nędzy. Dziewczyna komunikuje się ze światem tańcem, którego nauczyła się oglądając bollywodzkie filmy.
 
Zobacz film fragment dokumentu:

 

- Denisa fantastycznie tańczy i tym tańcem potrafi wiele opowiedzieć. Potrafi też zarażać optymizmem i swoją fascynacją filmami Bollywood, których choreografie odtwarza, wykorzystując do tego to, co znajdzie na okolicznych śmietnikach - mówiła reżyserka "Gazecie Wyborczej".
Początkowo reżyserka miała obawy, jak wyglądać będzie praca z bohaterką, która nie mówi, ale okazało się, że twarzą, gestami i tańcem udało się jej wyrażać emocje i myśli.

Zobacz też: Jak nauczyć dziecko tolerancji dla niepełnosprawnych?

Zobaczcie cały film, warto. Piękny.

Źródło: NewsweekYoutube, Gazeta Wyborcza
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?