Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niezwykła historia 8-latka z autyzmem, który gra jak ... Mozart. Posłuchaj!

| aktualizacja: 04.05.2016 | 0

Ta historia udowadnia, jak niezwykle uzdolnione może być autystyczne dziecko. Wystarczy wiara w nie, oraz wsparcie rodziców w spełnianiu pasji, by 8-latek koncertował i nagrywał płyty.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia
Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Niestety zdarza się, że maluch, u którego stwierdzono chorobę, nie rozwija w pełni swoich możliwości. 8-letni Jacob jest jednak przykładem  na to, że w życiu wszystko jest możliwe. Autyzm nie był dla niego żadną przeszkodą!   

"Nie mogłam uwierzyć"

– Krótko po 4 urodzinach Jacoba, usłyszałam dźwięk pianina dochodzący z pokoju. Na pianinie czasem grywa mój mąż, ale wtedy był w pracy. – opowiada mama chłopca. – Poszłam zobaczyć co się dzieje i wtedy...moim oczom ukazał się Jacob. On grał! Nie mogłam uwierzyć w to co zobaczyłam!

– Długo szukaliśmy nauczyciela, który podejmie się pracy z 4-latkiem i to do tego autystycznym. Ale udało się – wspomina kobieta z przejęciem. – On także szybko przekonał się o darze syna i Jacob uczył się 2-3 utworów tygodniowo.

Wspaniały sposób na wyrażanie emocji

Po 4 latach ciężkiej i intensywnej pracy, mały Jacob Velazquez zrobił niebywały postęp. Przyjęto go do Narodowej Gildii Muzyków, koncertuje z orkiestrami symfonicznymi, a także ... nagrywa płytę!
Matka Jacoba jest niezwykle zaskoczona sukcesem syna – Jacob nigdy nie mógł nawet chwilę usiedzieć w miejscu. Nie wiem jak to się stało, że potrafi godzinami ćwiczyć – dodaje. – Być może to właśnie granie pozwala mu wyrażać swoje emocje i uczucia.

 

Wiele już słyszeliśmy historii o dzieciach, na co dzień borykających się z poważnymi problemami i potrafiącymi w niezwykły odnaleźć się w świecie. Jacob, cierpiący na chorobę, uniemożliwiającą mu naturalne wyrażanie uczuć, potrafi robić to poprzez muzykę. I to jest właśnie w tej historii najpiękniejsze!

Czy Ty znasz podobną opowieść? Jeżeli tak, opowiedz ją nam. Pisz w komentarzach.

Zobacz także: Jak ojciec autystycznego dziecka spełnia jego marzenie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?