Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kiedy zrezygnować z nocnych karmień? Wyjaśnia doradca laktacyjny

| aktualizacja: 19.07.2017 | 0

Nocne karmienia piersią są męczące, zwłaszcza dla mamy. Kiedy z nich zrezygnować? A może ograniczyć ich ilość? Czy to nie zaszkodzi dziecku? Wątpliwości rozwiewa doradca laktacyjny Joanna Kiełbasińska.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Nocne karmienie piersią
fot. Fotolia
Zdarza się, że niemowlę nie ssie już piersi w ciągu dnia, ale z nocnych karmień nie chce zrezygnować. Tymczasem są one już męczące dla mamy. Jak długo warto karmić dziecko piersią w nocy, wyjaśnia doradca laktacyjny Joanna Kiełbasińska, współpracująca z miesięcznikiem „Twoje Dziecko”.

Jakie znaczenie mają nocne karmienia?

Wbrew pozorom nocne karmienia odgrywają bardzo ważną rolę w życiu małego człowieka. Nie tylko zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa i bliskości, budując w ten sposób więź między mamą a dzieckiem, ale także mają wartość odżywczą, np. pozwalają na utrzymanie w miarę równych wartości stężenia glukozy we krwi. Poza tym w pokarmie mamy znajduje się dużo przeciwciał, dzięki którym dziecko buduje odporność. To pełnowartościowe mleko! I nie można zapominać o korzyściach płynących z faktu karmienia piersią dla karmiącej mamy!

Jak długo karmić piersią w nocy?

Jeśli karmienie dziecka w nocy nie sprawia dużego problemu, warto nie rezygnować z karmienia piersią w nocy i kontynuować karmienia nocne jak długo się da. Nawet kilka razy w ciągu nocy – dwukrotne karmienie 9–12-miesięcznego dziecka w nocy jest bardzo normalnym zjawiskiem.

Zobacz też: 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?