Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nosidełko dla niemowlaka - idealne na wiosenny spacer

| aktualizacja: 26.04.2017 | 1

Nosidełka dla niemowląt budzą wiele kontrowersji wśród rodziców, jak i lekarzy. Sprawdź, jakie nosidełko jest bezpieczne dla dziecka. To wygodne rozwiązanie na zbliżające się ciepłe dni - idealne na spacer z dzieckiem, kiedy potrzebujesz mieć wolne obie ręce.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Nosidełko dla niemowlaka - jakie jest bezpieczne dla dziecka?

Nosidełka dla niemowląt budzą wiele emocji - jedni są ich zwolennikami, inni przeciwnikami. Ci ostatni tłumaczą swój sprzeciw tym, że przez nosidło dla niemowlaka, źle rozwijają się biodra i stawy dziecka. Trzeba jednak pamiętać, że nosidła miękkie i ergonomiczne są przeznaczone dla starszych dzieci - takich, które już samodzielnie potrafią siedzieć.
Zanim kupisz nosidełko dla niemowlaka, sprawdź, czy dziecko może siedząc w nim swobodnie zginać kręgosłup, ponieważ maluch nie może być w żaden sposób ograniczony ruchowo (to niekorzystnie wpływa na rozwój kręgosłupa i bioder). Jednocześnie nosidło musi zapewniać dziecku stabilizację - dziecko nie może przeginać się na boki, musi być cały czas w pozycji pionowej, symetrycznej do noszącego go dorosłego.

Istnieją dwa rodzaje nosideł, które są dostępne na rynku:
  • tzw. wsiadło z wąskim pasem między nóżkami dziecka, które podtrzymuje dziecko tylko częściowo - jego nóżki zwisają swobodnie - to ten rodzaj, który nie jest wskazany dla niemowlaków, ponieważ ich stawy nadal się rozwijają,
  • z szeroką i sztywną rozpórką, w której nóżki dziecka układają się w pozycji na tzw. żabkę, co wspiera rozwój stawów dziecka (a dodatkowo noszenie malca w takie pozycji zapobiega kolkom).

Jak nosić dziecko w nosidełku dla niemowlaka?

Z ortopedycznego punktu widzenia, dziecko do około 7. miesiąca życia należy w takim nosidełku nosić z przodu ( i przodem do siebie), ponieważ wtedy widać ułożenie dziecka, a rodzic może kontrolować np. główkę dziecka, która nie zawsze jeszcze jest na tyle silna i stabilna by maluch trzymał ją w pionie.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

mama
mama | 2017-04-26 18:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

serio chicco?? promujecie zdrowe noszenie, dodajac zdjecia niezdrowych nosidel?? polowa z nich nie nadaje sie do niczego

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?