Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dobra wiadomość dla alergików: jest nowa metoda odczulania!

| aktualizacja: 29.03.2016 | 3

Odczulanie to jedyny skuteczny sposób wyleczenia alergii. Do niedawna lekarze polecali wyłącznie szczepionki odczulające w zastrzykach. Okazuje się jednak, że równie skuteczne są szczepionki podjęzykowe.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
fot. Fotolia
Co czwarte dziecko w Polsce ma alergię – tak wynika z najnowszych badań. Jedną z najbardziej uciążliwych alergii jest alergia na pyłki roślin i roztocza kurzu domowego.
Uczulone dziecko zwykle ma katar. W przypadku uczulenia na pyłki roślin alergiczny katar może trwać nawet kilka miesięcy. W przypadku alergii na roztocza kurzu domowego alergiczny katar może trwać nawet przez cały rok.
Alergiczny przewlekły katar często prowadzi do astmy oskrzelowej, dlatego alergię trzeba leczyć.

Odczulanie w zastrzykach i podjęzykowe

Środki antyhistaminowe, które podajesz dziecku, nie leczą alergii.
Jedynym sposobem wyleczenia alergii jest odczulanie.
Do niedawna lekarze polecali głównie szczepionki w zastrzykach. Wielu rodziców nie decydowało się na taką formę leczenia ze względu na stres, jaki dziecko przeżywa podczas zastrzyków.
Od niedawna coraz częściej polecane są szczepionki podjęzykowe: z badań wynika, że są one równie skuteczne jak szczepionki w zastrzykach.

Odczulanie podjęzykowe: na czym polega

Szczepionki podjęzykowe podaje się codziennie: rano, na czczo (przed śniadaniem) dawkę kropli lub tabletkę nanosi się na błonę śluzową pod językiem. Po dwóch minutach dziecko może ją połknąć.
- Szczepionki doustne są skuteczne i bezpieczne. Trzeba je jednak podawać dokładnie tak, jak to zalecił lekarz. Jest tu jeszcze większa dokładność niż w przypadku insuliny u chorych  na cukrzycę - mówi prof.  Piotr Kuna, alergolog i pulmonolog z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Odczulanie podjęzykowe jest bezpieczne

- Po podaniu szczepionki mogą pojawić się objawy niepożądane, które przypominają to, co dzieje się podczas kontaktu z alergenem: świąd, napad kichania, dlatego często zalecamy też leki antyhistaminowe, by temu zapobiec - mówi prof. Kuna.
Oczywiście, konieczne są też wizyty u alergologa (jak często dziecko powinno przyjść do alergologa, powie lekarz), który może modyfikować dawki szczepionki przyjmowane przez dziecko.
Odczulanie trwa co najmniej trzy lata. W przypadku alergenów całorocznych (np. roztocza) leczenie musi być kontynuowane przez cały rok. W przypadku alergii sezonowej (na pyłki traw, drzew, chwastów) odczulanie może być prowadzone sezonowo.

Odczulanie podjęzykowe: ile to kosztuje

Niestety, szczepionki podjęzykowe nie są refundowane (rodzice muszą za nie zapłacić sami).
Szczepionka w kroplach kosztuje ok.  270 zł za opakowanie, w tabletkach ok. 400 zł.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

MAŁGOSIA
MAŁGOSIA | 2014-10-29 18:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Uważam że dużo złego w domu to kurz i roztocza. Ten ostatni to najbardziej alergizująca rzecz którą mamy pod nosem. Moja córka miała problem ze snem , z nieżytem nosa i katarem, który właśnie trwał cały rok. Oczywiście to była alergia na roztocza kurzu domowego. Znajomy który do nas przyszedł poradził nam dosłownie super urządzenie które pozbywa się kurzu, roztoczy, jonizuje powietrze, nawilża itp. REWELACJA . Córka lepiej śpi, co za tym idzie lepiej się uczy, ja odetchnęłam z ulgą. Podaję kontakt do kolegi który zajmuje się tymi urządzeniami. whiteape@interia.pl

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

dan
dan | MAŁGOSIA | 2014-11-09 19:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jak nazywa sie to urzadzenie . prosze o pomoc...

Odpowiedz

radmar
radmar | MAŁGOSIA | 2017-04-12 00:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W aspekcie najnowszych badań, które mówią, że przyczyną alergii jest głównie sterylny tryb życia i unikanie kontaktu z czynnikami środowiskowymi - pozostaje mi pogratulować.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?