Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nowa reklama IKEI wzbudza wątpliwości – zobacz film!

| aktualizacja: 28.10.2016 | 1

Czy rozwiązanie zaproponowane przez popularny sklep, na pewno jest korzystne dla dziecka?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Ikea nowa reklama
fot. screen vimeo.com
Nie da się  ukryć, że coraz więcej wśród nas rozbitych rodzin, rozwodów, opieki naprzemiennej i dzieci, próbujących ogarnąć nową rzeczywistość. Dobrze, gdy rodzice w imię troski o dziecko dogadują się i dziecko nie traci na ich rozstaniu poczucia bezpieczeństwa. Niestety często przy rozwodach nie jest przyjemnie i najbardziej traci na tym maleństwo, które traktowane jest jak karta przetargowa. 

Twórcy nowej kampanii reklamowej IKEA, postanowili wyjść naprzeciw takich właśnie rodzin, które doświadczyły traumy rozstania. Ich propozycja jednak wzbudziła wątpliwości u wielu osób. Dlaczego? Obejrzyjcie film!

IKEA - Every Other Week from Ourwork on Vimeo.

Obserwujemy scenkę, gdy ojciec przyjeżdża do swojej byłej partnerki, by zabrać synka do siebie. Smutny chłopiec siedzi w swoim pokoju. Gdy słyszy dzwonek do drzwi, kończy pakować swój plecak i zgarnia flamastry leżące na biurku. 

Po przyjeździe do domu taty wchodzi do pokoju, który jest idealną kopią pokoju w mieszkaniu mamy. Nie różni się niczym, więc chłopiec podchodzi do stolika i kładzie swoje flamastry dokładnie w tym miejscu, w którym leżały w poprzednim miejscu.

Krzesełko do karmienia - Antilop Ikea.

Intencja twórców reklamy jest jasna. Dziecko które przeżyło traumę rozstania rodziców, dzięki możliwości mieszkania w takich samych pokojach, lepiej ma znieść zmianę. Ba, ma jej nawet nie zauważyć! Tylko czy to dobre dla dziecka?

Dziecko powinno zrozumieć, że jego świat się zmienił i będzie musiało żyć w dwóch różnych miejscach. Musi je sobie samo poukładać, uporządkować. najlepiej według własnego pomysłu. Pokój u taty to np. sportowe dodatki, a u mamy dinozaury. Przebywanie w takich samych pokojach, w dwóch różnych mieszkaniach, nie do końca pozwoli dziecku uporać się ze zmianą. Budząc się rano, trudno będzie mu odgadnąć, kto za chwile wejdzie przez drzwi, mama, czy tata? Który to tydzień, czy dzień i u kogo w danej chwili przebywa?

Rozstanie rodziców to dla dziecka trudna chwila. Warto, naprawdę warto skorzystać z pomocy psychologa, czy terapeuty, który pomoże przejść przez te trudne chwile, wskaże właściwą drogę do rozmów i budowania przyszłości.

A Wy jak uważacie? Czy takie urządzenie pokoju dla dziecka byłoby dla niego dobre?

Jak wygląda wizyta dziecka u psychologa?
Po co dziecku ojciec? Wyjaśnia psycholog, Jarek Żyliński
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Stowarzyszenie "Tata jest OK!"
Stowarzyszenie "Tata jest OK!" | 2017-04-28 14:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Urządzenie pokoju to kwestia drugorzędna, przecież to tylko ściany, meble, przedmioty...

Najważniejsza dla dziecka jest miłość OBOJGA rodziców, regularny i nieskrępowany dostęp do OBOJGA rodziców. W przypadku rozstania rodziców zapewnić to może OPIEKA NAPRZEMIENNA, ewentualnie OPIEKA RÓWNOWAŻNA.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?