Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pierwsze dni z noworodkiem - 13 przykazań dla rodziców

| aktualizacja: 06.12.2012 | 22

Dziecko po przyjściu na świat może się czuć niepewnie. Co robić, a czego unikać, by pomóc mu oswoić się z nowym otoczeniem?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(26)

Karm dziecko na żądanie
Pamiętaj, że dla noworodka pusty brzuszek to – inaczej niż dla nas, dorosłych – dotkliwe, a nawet bardzo bolesne odczucie, więc gdy jest głodny, przeraźliwie płacze. On naprawdę cierpi! W takiej sytuacji nie pomogą największe atrakcje, spokój przyniesie tylko twoja pierś.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (22)
avatar

Hela
Hela | 2017-02-26 18:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w 3 filmiku o karmieniu - ogromny bląd ! mama karmiąc dziecko powinna tak usiąść aby pierś swobodnie zwisała nad dzieckiem, czyli nie powinna siedzieć odchylona do tyłu tylko nachylona nieco do przodu a wtedy mleko nie tylko sama sila grawitacji ma lepszy dostęp do ujścia ale i dziecko ssąc nie namęczy sie , po za tym brodawka nie będzie dziecku wciąż uciekać, trzeba jednak uważac zawsze aby piers nie zakryla nozdrzy dziecku w celu oddychania

Odpowiedz

Madzia
Madzia | 2016-02-05 23:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja bym jeszcze dodała jedną radę. Idąc na spacer ubieraj dziecko adekwatnie do pogody. Część mam myśli, że dziecko zawsze musi być opatulone kocykiem (nawet w 30 stopniowym upale).

Odpowiedz

pp
pp | 2016-01-23 16:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a może tak w końcu gdzieś coś dla mam biźniaków ...

Odpowiedz

followmybaby
followmybaby | 2016-01-12 01:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mleczne piersi nie wygladają atrakcyjnie :(

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ja
ja | followmybaby | 2016-03-30 12:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ma być zdrowo, kobieta to nie obiekt seksualny ale dawca życia

Odpowiedz

mad
mad | followmybaby | 2016-08-23 20:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

no i?

Odpowiedz

pati:)
pati:) | 2016-01-05 22:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak łazienkę nagrzej do 24st a potem przenieś dzieci do pokoju gdzie jest zalecane 21st i choroba gotowa podstawowy błąd przy pierwszych kąpielach. Popieram ze nie powinno się dostosowywać hałasu i światła do dziecka to ono musi się nauczyć żyć w świecie w brzuchu tez słyszało. Natomiast faktem jest ze dla dziecka lepsze jest podnoszenie bokiem bo mniej oddziałuje na nie grawitacja. A do obcinania dziecku paznokci są po prostu potrzebne dobre nożyczki a nie te grube na parę milimetrów ja osobiście polecam zestaw canpol babies albo baby ono są cieniutkie i ostre bardzo dobrze się nimi odcina paznokcie od początku nawet do 4lat a nawet więcej. Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

matka empatka
matka empatka | pati:) | 2016-04-22 19:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

no chyba jest tu delikatna różnica, między tym kiedy dziecko jest golusieńkie w łazience a ubrane po kąpieli w pokoju. Tę radę cieplejszego powietrza uważam za zasadną i całkiem logiczną. W artykule piszą o bezpośrednim nasłonecznieniu podczas drzemki. I nie rozumiem tak nieczułego podejścia do niemowlęcia, i oczekiwania od niego "dostosowania się" - zapewne jeśli mąż utnie sobie drzemkę, czy starsze dziecko (i zapewne w przyciemnionym pokoju) to w domu panuje atmosfera wyciszenia ze względu na szacunek dla śpiącej osoby, dlaczego więc maluszek nie zasługuje na odrobinę tego szacunku?

Odpowiedz

ja
ja | 2016-01-04 18:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Położna jasno i wyraźnie podkreślała, żeby nie robić dziecku za dnia sztucznej nocy. W dzień należy żyć jak za dnia, a wyciszanie domu rozpoczynać dopiero wieczorem. Nie wiem jaki ekspert radzi zasłanianie okien, wyciszanie dzwonka itp. A na ulicy też mam wyciszyć? I kierowcę, który nacisnął klakson? A jak sąsiad zacznie wiercić, albo wbijać gwoździe to mam iść i powiedzieć, że ma poczekać, bo teraz moje dziecko ma drzemkę? Bez przesady.... Jak będziemy chodzić na paluszkach to później nawet najmniejszy dźwięk obudzi naszego malca. Sąsiad krzyknie przez okno i po drzemce. Nie dajmy się zwariować.

Odpowiedz

bila
bila | 2015-10-29 12:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

nigdy nie udało mi się obciąć dziecku paznokci przez sen

Odpowiedz

iwona
iwona | 2015-10-09 16:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jasne, ze karmilam na żądanie.. ale pozniej juz maly nie wołał wiec co ok 2-3 h karmilam na odpowiedniej supermami poduszce.. ktora podczas karmienia pozwalala na odpoczynek mojego kregoslupa

Odpowiedz

Asia
Asia | 2015-09-21 18:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co autor, to opinia. Kto inny powie, że zaciemnianie pokoju na czas snu w dzień sprzyja trudnościom w odróżnianiu przez dziecko tego, kiedy jest noc, a kiedy dzień, co w linii prostej prowadzi do nieprzespanych nocy.
Podobnie z wyciszaniem dźwięków. Odkurzacz, pralka czy inne dźwięki, które są w domu naturalne (np. głośny komputer stacjonarny) mogą nawet uspokajać dziecko, bo po niedługim czasie będą pełnić taką samą rolę, jak w brzuchu pełniło bicie serca matki i dźwięk jej głosu.

Odpowiedz

mkh
mkh | 2015-08-17 23:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tego artykułu nie da się normalnie przeczytać, z uwagi na wyskakujące reklamy. Obrzydliwość

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

moi
moi | mkh | 2015-10-15 11:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

polecam adblocka

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?