Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nowy rok szansą na znieczulenie przy porodzie dla wielu kobiet!

| aktualizacja: 07.12.2015 | 0

Ministerstwo znalazło rozwiązanie problemu z darmowymi znieczuleniami przy porodzie. Czy na pewno jest ono dobre i nie wiąże się z pogorszeniem opieki? Sprawdź!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
znieczulenie, poród
fot. fotolia
Od lipca 2015 roku znieczulenie podczas porodu powinno być bezpłatne już we wszystkich szpitalach. Radości towarzyszyły również obawy dotyczące liczby zatrudnionych anestezjologów. Jest ich za mało, w związku z czym pojawił się lęk, że będzie ono prawem kobiety wyłącznie na papierze. 
Pierwszym pomysłem rozwiązania braków kadrowych zaproponowanym przez Ministerstwo Zdrowia było zezwolenie położnym z min. 5-letnim stażem pracy na znieczulanie rodzących. Pomysł ten spotkał się z krytyka lekarzy.

Obecnie resort zdrowia zapowiada zmiany w przepisach, dzięki którym, więcej kobiet będzie miało dostęp do znieczulenie podczas porodu.

Zmiany dotyczące dostępu do znieczulenia przy porodzie

Zamiast zwiększenia liczby anestezjologów w szpitalach czy zezwalania położnym na wykonywanie znieczulenia, od nowego roku anestezjolodzy zyskają prawo do znieczulania podczas porodu więcej niż jednej rodzącej w tym samym czasie. Po wykonaniu znieczulenia będą mogli powierzyć opiekę nad pacjentką położnej. Na dzień dzisiejszy anestezjolog ma obowiązek stałej opieki nad jedną znieczuloną pacjentką. Rozporządzenie ma obowiązywać już od nowego roku!

Myślisz, że zmiany te zagwarantują rodzącym bezpłatne znieczulenie?

Czy nie zmniejszy ono jakości opieki nad rodzącą? Piszcie w komentarzach.

Źródło: radioszczecin.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?