Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nowy wniosek o 500+ – najlepiej złożyć do końca sierpnia! [WNIOSEK DO DRUKU]

| aktualizacja: 28.07.2017 | 5

Od 1 sierpnia 2017 r. rusza druga tura programu 500 plus. Jeśli nadal chcesz dostawać 500 zł na dziecko (drugie i kolejne), musisz złożyć nowy wniosek. 

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(7)
wniosek o 500 plus
fot. Fotolia
Świadczenia z pierwszej tury programu Rodzina 500 plus będą wypłacane tylko do końca września 2017 r.. Już od sierpnia 2017 r można za to składać wnioski na kolejny rok (od października 2017 r. do września 2018 r.). Nawet jeśli dopiero niedawno przystąpiłaś/eś do programu, do końca października musisz złożyć nowy wniosek. Inaczej świadczenie może ci przepaść. 

Kiedy będą wypłacane świadczenia 500 plus w nowym cyklu?

  • Jeśli złożysz nowy wniosek o 500 plus do końca sierpnia tego roku, otrzymasz wypłatę za październik do 31 października br. Zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia w nowym okresie zasiłkowym. 
     
  • Jeśli złożysz wniosek we wrześniu, pierwszą wypłatę dostaniesz do końca listopada 2017 r.: w takim przypadku dostaniesz pieniądze za listopad i wyrównanie za październik. 
     
  • Jeśli zagapisz się i złożysz wniosek dopiero w październiku, pierwszą wypłatę dostaniesz dopiero w grudniu – nadal jednak razem z wypłatą za grudzień otrzymasz wyrównanie za październik i listopad. 
     
  • Rodzicom, którzy złożą wniosek o 500 plus w listopadzie 2017 lub później, prawo do świadczenia zostanie ustalone od miesiąca, w którym został złożony wniosek. To oznacza, że takim rodzicom nie będzie już przysługiwało wyrównanie za wcześniejsze miesiące. Warto się więc pospieszyć!
Zobacz także: Komu przysługuje 500 plus - poznaj zasady

Gdzie można złożyć wniosek o 500 plus?

Wypełniony wniosek o 500 plus można złożyć osobiście w urzędzie gminy, wysłać do urzędu gminy pocztą albo skorzystać z drogi internetowej – poprzez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz Profil Zaufany.

Kliknij i pobierz: Wniosek o 500 plus

Nowe zasady programu 500 plus

Od czerwca 2017 r. obowiązują nowe zasady programu 500 plus, jednak różnice tkwią tylko w szczegółach – system został uszczelniony tak, aby było mniej możliwości omijania systemu i wyłudzania świadczeń.

Generalnie nadal, w nowym cyklu, świadczenia przyznawane są rodzicom z dwojgiem lub większą liczbą dzieci do lat 18. Rodzice nie muszą wtedy składać żadnych innych dokumentów poza wnioskiem o świadczenie – nie jest potrzebne zaświadczenie o dochodach, bo w przypadku 500 plus na drugie i kolejne dziecko nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe 
Zobacz także: Nowe zasady programu 500 plus – co przeszło w głosowaniu, a co nie?

500 plus na pierwsze dziecko

Inaczej, jeśli staramy się o 500 plus także na pierwsze dziecko (nawet jeśli jest pierwsze i jedyne) – tutaj podstawą będzie dochód na osobę w rodzinie. 500 plus na pierwsze dziecko przysługuje wtedy, kiedy dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł.

Możliwe jest także otrzymanie świadczenia pierwsze dziecko, jeśli choć jedno z dzieci w rodzinie jest niepełnosprawne – wtedy także brane pod uwagę jest kryterium dochodowe – dochod na osobę nie może przekraczać 1200 zł.  

Kliknij i pobierz ewentualne dodatkowe oświadczenia:

Zobacz także: Kiedy 500 plus przysługuje na pierwsze dziecko?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

MM
MM | 2017-08-08 16:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

WITAM JEST MOZE TU OSOBA CO SIE ZNA NA PRAWIE ????

Odpowiedz

gosc
gosc | 2017-08-01 11:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ta ustawa nie jest dopracowana pierwsze dziecko tez powino dostac tyle samo co pierwsze dzieci sa gorsze bo nieczaje tak samo potrzebuje jak inne fzieci

Odpowiedz

Al
Al | 2017-07-31 14:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Powinni jeszcze raz poprawić ta ustawę a nie np bo rodzina na 3 dziecię i dochód np 5 tysięcy czy więcej i dostaną a człowiek ma jedno dziecko przekroczy 7 zl i nic nie dostanie a ma jakieś 2 tyś .A co te pierwsze dziecko nie ma potrzeb powinno być z tym inaczej A nie dużo ludzi auta kupuje inne rzeczy albo na bezrobotnym a Pracy Na na czarno i mają po kilka tysięcy razem z 500 i taki to pozyje

Odpowiedz

Kasia
Kasia | 2017-07-28 22:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a co z 500plus za wrzesień?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Karolina
Karolina | Kasia | 2017-07-29 10:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jest napisane, że świadczenia z pierwszej tury są wypłacane do końca września.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?