Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czwórka – znaczenie liczby

| aktualizacja: 24.06.2014 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
horoskop dla dzieci, numerologia, czwórka
fot. Fotolia
Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - tym razem piszemy o małych Czwórkach.

Czwórka – znaczenie liczby

Twoje dziecko, mała Czwórka, urodziło się pod wpływem poważnego Saturna. Nigdy nie przewraca domu do góry nogami, nie bałagani, nie szaleje na podwórku i rzadko zdarza się mu pękać ze śmiechu z byle powodu. Błyskawicznie uczy się utrzymywać porządek, jego zabawki stoją w szeregu jak żołnierze na apelu. Ubrania składa w kostkę i dba o nie jak rzadko które dziecko. Gdy zaplami albo podrze sobie koszulkę, bardzo się tym przejmuje. Jeśli Czwórka ma młodsze rodzeństwo, można bez obawy powierzyć jej opiekę nad nim. Jest odpowiedzialna i bardzo lubi pomagać mamie. Nie sprzeciwia się rodzicom. Pragnie czuć się potrzebna, wręcz niezastąpiona.

Czwórka w przedszkolu i szkole

Do nauki Czwórki nie trzeba nakłaniać "prośbą czy groźbą", zawsze jest przygotowana na szóstkę. Już w pierwszych klasach podstawówki doskonale wie, że uczy się dla siebie i pragnie być najlepsza. Nauczyciele chętnie będą chwalić Twoje dziecko, stawiać innym za wzór i chyba dlatego Czwórka niełatwo znajduje przyjaciół. Nie potrafi dogadać się z rowieśnikami, chyba że podobnymi sobie, równie poważnymi i dobrze uczącymi się. Inne dzieci uważają, że ma przewrócone w głowie i jest klasycznym kujonem. Czwórki nikt nie wyciągnie na wagary i nie namówi do zrobienia psikusa nauczycielowi. Szkoła dla niego jest zbyt poważną sprawą, by ściągać na siebie kłopoty.

Jak postępować z Czwórką

Dzieci uważają, że zadziera nosa i woli trzymać się na uboczu, a tymczasem Czwórka jest nieśmiała i niepewna siebie. Jej trochę "nadęty" sposób bycia to maska, pod którą próbuje ukryć prawdziwe uczucia. Staraj się dodawać jej odwagi i zachęcać do kontaktów z rówieśnikami, by nie wyrosła na odludka. Chwal ją często, nie tylko za porządek w pokoju czy dobre stopnie, ale także za to, jaka jest. Podkreślaj jej zalety, a poza tym zachęcaj do zabawy, rozśmieszaj, niech nie będzie wciąż taka poważna.

Co wyrośnie z dziecka-czwórki

Będzie sobie wyznaczać wielkie zadania. Ma szansę na sukces w zawodach związanych z medycyną, filozofią, prawem czy sztuką. W miłości i przyjaźni sprawdzi się jak mało kto. Jeśli już wybierze swoją drugą połowę, będzie wierna i lojalna przez całe życie.

Co przynosi szczęście Czwórce

kolory: różowy, zielony, szary i błękitny
kamienie: nefryt, akwamaryn, ametyst, turkus, granat
zapach: piżma
metale: ołów, aluminium
maskotka: niedźwiadek
dni tygodnia: sobota, niedziela, poniedziałek
dni miesiąca: 4, 13, 22, 31
liczby: 40, 49, 58, 67, 76, 85, 94
znane Czwórki: Isaac Newton, Louis Armstrong, Fryderyk Chopin, Charles de Gaulle, George Washington, Demi Moore, Arnold Schwarzenegger
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

ewa
ewa | 2016-02-08 15:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W sprawach miłosnych i nie tylko konsultuje się z Paulusem (wrozbitapaulus.pl) , pisze on całą prawdę, wszystko co przewidywał w moich sprawach się potem ziściło.

Odpowiedz

T.
T. | 2015-05-06 17:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zupełnie na opak, nie sprawdza się ani trochę :P

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?