Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„O rybaku i złotej rybce” - premiera w Teatrze Guliwer

| aktualizacja: 11.04.2012 | 1

14.04.2012r.,godz.17:30 Premiera w Teatrze Guliwer. Teatr Guliwer zaprezentuje spektakl „O rybaku i złotej rybce” – wg słynnej baśni Aleksandra Puszkina w tłumaczeniu Juliana Tuwima.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Teatr Lalek Guliwer
Reżyserem spektaklu jest ceniony rosyjski reżyser Jevgenij Ibragimov. Tym razem teatr sięga po klasyczny repertuar – rosyjską wersję baśni „O rybaku i złotej rybce”, według Aleksandra Puszkina. Rosja baśniowa, bliska poetyce średniowiecznych ikon, folkloru i wielowiekowej tradycji – to obraz zatarty i nieznany młodszej publiczności. Teatr Guliwer przywołuje go w swoim najnowszym spektaklu wprowadzając widzów w świat magicznej słowiańszczyzny.

Przedstawienie „O rybaku i złotej rybce” odwołuje się do ludowości i tradycji poprzez muzykę i plastyczną oprawę nawiązującą do tradycyjnego malarstwa rosyjskiego. Wizja artystyczna rosyjskiego reżysera przywołuje autentyczne obrazy estetyki rosyjskiego folkloru. Spektakl wykorzystuje technikę lalkową „Marionette a la Planchette” (stołowe lalki żyworęczne). „Sięgnąłem po puszkinowską wersję znanej wszystkim bajki „O rybaku i złotej rybce”, żeby stworzyć spektakl mądry, nie tylko dla dzieci ale i rodziców. „Bajka” kojarzy się zwykle z historią dla dzieci opowiedzianą na wesoło, a my poprzez sztukę chcemy porozmawiać z widzami na poważanie, chcemy rozmawiać o miłości, pokusie i wybaczeniu. Posługując się metaforą i językiem teatru zaprezentujemy na scenie magiczny świat rosyjskiej baśni.” – opowiada o przedstawieniu Jevgenij Ibragimov.

Premiera spektaklu odbędzie się 14 kwietnia, godzina 17:30
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

ilo99
ilo99 | 2015-01-15 16:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Byłam, widziałam, polecam wszystkim. Naprawdę rewelacyjnie wyreżyserowana bajka, a moje 3 letnie dziecko było zachwycone tak, że nie chciało wyjść z teatru.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?