Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Objawy porodu: odpłynięcie płynu owodniowego [WIDEO]

| aktualizacja: 20.04.2017 | 0

Odpłynięcie płynu owodniowego przed pojawieniem się skurczy porodowych to jeszcze nic niepokojącego – mówi ginekolog. Sprawdź, kiedy jechać do szpitala.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Zobacz inne z serii Jak przygotować się do porodu? (6):

– Zakładamy, że od momentu odpłynięcia płynu owodniowego do pojawienia się skurczy porodowych nie powinno upłynąć więcej niż 6 godzin – mówi dr n. med. Ewa Kurowska ze szpitala Medicover w Warszawie. – To jest ten czas, który dajemy pacjentkom, by dojechały do szpitala. 

Brak skurczy porodowych?

Jeśli po upływie 6 godzin od odpłynięcia płynu owodniowego nie pojawią się skurcze porodowe lekarze często proponują rodzącej kroplówkę z oksytocyną, która ma za zadanie wywołać czynność skurczową. 

– Uważamy, że dłuższe wyczekiwanie na czynność skurczową nie ma większego sensu, głównie ze względu na ryzyko infekcji wewnątrzmacicznej – wyjaśnia ginekolog. – Po odpłynięciu płynu owodniowego nie ma już bariery, która chroniłaby dziecko w macicy przed środowiskiem pochwy, to środowisko nie jest jałowe, znajdują się w nim bakterie i inne drobnoustroje, które drogą wstępującą mogą dotrzeć do dziecka. 

Zobacz też: 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?