Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Oblężone szpitale

| aktualizacja: 24.01.2007 | 0

W ostatnich dniach szpitale i przychodnie pękają w szwach. Wolnych łóżek brakuje nawet w największych placówkach.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)


„Wiosenna” aura, która wciąż nie chce ustąpić miejsca mrozom, martwi narciarzy i... pediatrów. Lekarze już teraz nie mogą uporać się z lawiną wirusowych infekcji, których ofiarą padają najmłodsi.
Tymczasem zanosi się na to, że chorych zacznie przybywać – ciepła zima sprzyja gwałtownemu namnażaniu się wirusów. Częstymi przyczynami pobytu w szpitalu jest zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i powikłania po infekcjach dróg oddechowych.

– Ciepła pogoda o tej porze roku powoduje namnażanie się bakterii i wirusów. Do tego dochodzi nieodpowiedni sposób ubierania się (zbyt ciepły) w stosunku do pogody, z powodu którego dochodzi do przegrzania organizmu i infekcja gotowa. Z powodu stosunkowo wysokiej temperatury powietrza, sezon grypowy, który zazwyczaj w Polsce rozpoczyna się w lutym albo w marcu, zaczyna się już teraz. – mówi lek. med. Lidia Wolny, internista.

Dobrych wieści nie mają dla nas synoptycy, którzy zapowiadają, że podczas tej zimy nie powinniśmy spodziewać się nadejścia mrozów i śniegów, a to oznacza, że wirusy mogą zadomowić się na dobre.

Sylwia Niemczykseparator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?