Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Od 1 stycznia 2017 nowe obowiązkowe szczepienia: dla kogo?

| aktualizacja: 02.01.2017 | 2

Wszystkie dzieci urodzone po 1 stycznia 2017 r. będą szczepione przeciw pneumokokom. Szczepionka będzie bezpłatna i obowiązkowa. Kiedy dziecko dostanie pierwszą dawkę szczepionki?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
szczepienia
fot. Fotolia
Chociaż do tej pory nie został opublikowany aktualny kalendarz szczepień 2017, poszerzony o szczepionkę przeciw pneumokokom, Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że wszystkie dzieci, urodzone po 1 stycznia 2017 r. dostaną bezpłatnie zaszczepione przeciw pneumokokom. Szczepionka będzie obowiązkowa.

Jak było do tej pory z pneumokokami

Do tej pory szczepionkę przeciw pneumokokom dostawały bezpłatnie dzieci urodzone przed 37. tygodniem życia oraz dzieci z tzw. grup ryzyka - np. z chorobą serca, hematologiczną.
Dla pozostałych dzieci rodzice musieli sami kupować szczepionkę.

Szczepienia od 2017 roku

Wszystkie dzieci, urodzone po 1 stycznia 2017 r. dostaną bezpłatnie obowiązkową szczepionkę przeciw pneumokokom.
Jeśli chodzi o dzieci, które urodziły się w 2016 r., to obowiązkowe, bezpłatne szczepienie dostaną tylko wcześniaki oraz dzieci z grup ryzyka.
Zdrowe dzieci urodzone w 2016 r., nawet w grudniu, nie dostaną bezpłatnie szczepionki i szczepienie to nie będzie dla nich obowiązkowe. Jeśli rodzice będą chcieli zaszczepić dziecko urodzone w 2016 r. przeciw pneumokokom, będą musieli sami za nie zapłacić.

Kiedy szczepienie przeciw pneumokokom

Szczepionkę przeciw pneumokokom mogą dostać dzieci po 6. tygodniu życia. Jeśli dziecko zostanie zaszczepione w tym wieku, dostanie 2 dawki szczepionki, a po pół roku - dawkę przypominającą.

Jaka szczepionka przeciw pneumokokom

Ministerstwo Zdrowia kupiło szczepionkę 10-walentną - chroniącą przed 10 serotypami pneumokoków. Jednak dzieci z grup ryzyka - jeśli tak zaleci lekarz - będą mogły zostać bezpłatnie zaszczepione szczepionką 13-walentną.

Czytaj też: Jakie są różnice pomiędzy szczepionkami przeciw pneumokokom

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

AS
AS | 2017-03-23 18:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przestańcie już atakować dziecięce DNA, spójrzcie tylko na wzrost liczby szczepień w ostatnich latach w Polsce i w USA w korelacji do ilości odnotowanych przypadków autyzmu.

Odpowiedz

zzzz
zzzz | 2017-03-04 21:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

autyzm , asperger - super szczepionki z mega zawartością rtęci

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?