Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Od kiedy podawać mleko kubkiem?

aktualizacja: 07.02.2008 | 1

Od kiedy można dziecko zacząć uczyć pić z kubeczka? Czy wówczas można całkowicie zrezygnować z butelki? Radzi pediatra neonatolog.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
fot. Edipresse
Karolinka ostatnio zaczęła już samodzielnie siadać. Czy to dobry moment, żeby kupić jej kubek? Chciałabym, by córeczka przestała pić mleko z butelki. Emilia z Grajewa

Nie pisze Pani, ile Karolinka ma miesięcy, ale skoro samodzielnie siada, sądzę, że jest to odpowiedni czas na to, by zacząć uczyć ją pić z kubeczka. Najpierw musi go Pani oczywiście dziecku przytrzymywać – dopiero mniej więcej roczne dziecko samo potrafi utrzymać kubeczek w rączkach.

Najlepiej też kupić małej tzw. niekapek – ma wygodne rączki oraz dzióbek, z którego mleko nie będzie się wylewać. Jeśli Karolinka jest w wieku 6–8 miesięcy, radzę, by nie rezygnowała Pani całkowicie z butelki. Najlepiej robić to stopniowo. Młodsze niemowlęta, które nie są karmione piersią, mają dość silną potrzebę ssania – to je bardzo uspokaja i sprawia im przyjemność.


Odpowiada:
dr n. med. Maria Rudzińska-Chazan, pediatra, neonatolog.

td_dopisek.gif


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

olakala
olakala | 2014-06-13 11:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mojemu Alkowi zaczęłam podawać wodę w kubeczku w 7 mies. życia. Niedawno skończył 10 mies. i w tej chwili potrafi już samodzielnie pić z kubka (chwyta go i odchyla się do tyłu) a także sam próbuje trzymać sobie butelkę z mlekiem.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?