Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Od projektu do lalki - Arlekin w Muzeum Kinematografii

| aktualizacja: 06.03.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Teatr Lalek Arlekin
7.03.2012r., godz. 13.00 zapraszamy do Muzeum Kinematografii na wędrówkę śladami działań artystycznych Teatru Lalek Arlekin.

Weźmiemy udział w procesie tworzenia dzieła teatralnego. Krok po kroku zgłębimy tajniki powstawania lalek teatralnych. 

Pretekstem do wystawy jest książka i spektakl O żabce co nie została królewną, które swoją premierę będą miały w marcu. Ilustracje do książki i projekty scenograficzne wykonał prof. Krzysztof Rynkiewicz, prodziekan Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi, fotograf, malarz, autor filmów animowanych i oczywiście scenograf teatralny. Autorem książki i reżyserem spektaklu jest Waldemar Wolański – Dyrektor Teatru Arlekin.

To dopiero początek naszej niezwykłej podróży. W kolejnej sali zobaczymy różnorodne prezentacje multimedialne m.in. ilustracje do książki O żabce co nie została królewną, filmy animowane o teatrze Arlekin, a także inne przykłady artystycznej twórczości prof. Krzysztofa Rynkiewicza. Ciekawostką z pewnością okaże się krótkometrażowy horror pt. „Lalkarz” nakręcony w teatrze przez studentów łódzkiej filmówki.
Ostatnia sala odkryje przed nami piękno i bogactwo lalek teatralnych pochodzących z różnych spektakli granych w naszym teatrze. Dopełnieniem całości będą fragmenty scenografii, które pozwolą nam w pełni doświadczyć magii teatru.
 
Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1
Łódź
więcej »

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?