Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Od ucha do ucha

| aktualizacja: 21.09.2011 | 0

25.09 - 30.09.2011r. Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na bajkę dla dzieci.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia
fot. Olsztyński Teatr Lalek
25.09.2011r., godz. 11:00 (brak miejsc), godz. 12:15
27.09.2011r., godz. 10:00
28.09.2011r., godz. 10:00
29.09.2011r., godz. 10:00
30.09.2011r., godz. 10:00


To przedstawienie mieści się w nurcie tak zwanego teatru inicjacyjnego, skierowanego do dzieci od pierwszego roku życia.

Niewiele polskich teatrów ma w swoim repertuarze taką propozycję, chociaż w wielu krajach europejskich inicjatywy tego typu mają już swoją tradycję i zagorzałych zwolenników. Teatr inicjacyjny wymaga od twórców wrażliwości, wiedzy z dziedziny psychologii dziecka i umiejętnego wprowadzania małych widzów w nieznany świat sztuki. Jak twierdzi reżyser tego innowacyjnego projektu, jego realizacja ma za zadanie pobudzenie wyobraźni i twórczej ekspresji dziecka, uwrażliwienie go na piękno. W pierwszym spotkaniu z teatrem bezcenna jest obecność dorosłych. To pod ich opieką dzieci powinny wkraczać w aktywne uczestnictwo w kulturze. By wstępowanie w nową rzeczywistość przebiegało w sposób łagodny, a dzieci czuły się bezpiecznie, światła na scenie pozostają włączone podczas całego spektaklu. Już na wstępie aktor usadza dzieci i opowiada o teatrze, tłumaczy nową sytuację. Kameralna przestrzeń oraz ograniczona liczba widzów sprzyja komfortowi odbioru. Przedstawienie, w sposób atrakcyjny i przystępny, opowiada o poszczególnych częściach ciała, bawiąc skojarzeniami bliskimi myśleniu małych dzieci i oswajając je z artystyczną wypowiedzią teatralną. Charakteryzuje się brakiem narracyjności, warstwa słowna ograniczona jest do prostych słów. Aktorzy budują opowieść sceniczną za pomocą ruchu i dźwięku, wykorzystując instrumenty muzyczne. Dzieci uczą się patrzeć i słuchać, etiudy bazują bowiem na zmysłowym poznaniu świata. Zgromadzone na scenie instrumenty: akordeon, talerze, saksofon i bęben są pretekstem do przedstawienia ciała ludzkiego i ukazania dzieciom zasad jego funkcjonowania. Ciekawskie oczy, podsłuchujące uszy, kichający nos i najedzony brzuch, to po prostu zdrowe ciało, które tworzy zgraną orkiestrę.

Spektakl dla dzieci od 1 roku życia. Uwaga, w przypadku tego spektaklu nie obowiązuje zasada bezpłatnego udziału dzieci do lat 3 w przedstawieniu.

Cena biletu dla dzieci 12 zł, dla dorosłych 17 zł.

Twórcy:
reżyseria: Honorata Mierzejewska- Mikosza scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Iga Mierzejewska teksty piosenek: Agata Butwiłowska
Obsada: * Monika Gryc * Agnieszka Harasimowicz * Mateusz Mikosza
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?