Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Odbijanie powietrza po karmieniu

| aktualizacja: 04.02.2016 | 0

W pierwszych miesiącach życia dziecka odbijanie po jedzeniu jest konieczne. Jak ułatwić dziecku odbijanie? Poznaj najskuteczniejsze techniki.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
mama i dziecko
fot. fotolia.com
Dziecko podczas ssania, oprócz mleka, połyka także powietrze. Gromadzi się ono w żołądku i wywołuje uczucie sytości, zanim maluch zje do końca odpowiednią porcję pokarmu.

Dlatego bardzo ważne jest pozbywanie się tego połkniętego powietrza tak, aby dziecku „zrobić miejsce" na niedopitą część mleka. Powinnaś umożliwiać maluszkowi wydalenie zbędnego powietrza kilka razy w ciągu karmienia (jeśli karmisz butelką) i mniej więcej co pięć minut, gdy karmisz piersią.

Istnieją trzy sposoby, aby doprowadzić do odbijania przez noworodka połkniętego powietrza:

1. Noworodek na ramieniu

Należy oprzeć dziecko na swoim ramieniu i podeprzeć je jedną ręką. Drugą trzeba masować lub poklepywać plecki dziecka.

2. Noworodek na brzuchu na Twoich udach

Należy położyć dziecko na swoich udach tak, by jego brzuch opierał się na jednej nodze, a główka na drugiej. Następnie trzymając je jedną ręką, drugą masować lub poklepywać plecki dziecka.

3. Noworodek na siedząco

Należy posadzić dziecko na kolanach w takiej pozycji, aby miało główkę pochyloną do przodu. Następnie przytrzymać jedną ręką pod pachą, a drugą poklepywać po pleckach. Trzeba uważać, by główka maluszka nie odchyliła się nagle do tyłu.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?