Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Oddała do banku kobiecego mleka prawie 60 litrów pokarmu! Miała ważny (i wzruszający) powód

| aktualizacja: 20.04.2016 | 5

Micah oddała do banku mleka prawie 60 litrów pokarmu. Wszystko dzięki swojemu synkowi, który przeszedł na świat już w 25. tygodniu ciąży.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Micah Duncan oddała prawie 60 litrów mleka do Banku Mleka Kobiecego
fot. www.ksat.com
Micah, młoda mama z Teksasu, oddała do banku mleka aż 60 litrów pokarmu – i ustanowiła dzięki temu nowy rekord. Ilość mleka, jaką Micah przekazała do banku, jest naprawdę imponująca! O wiele ważniejszy jest jednak powód, dla którego to zrobiła. 

"Nie sądziłam, że to się wydarzy"

Synek Micah, Cash, urodził się w 25. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Był tak malutki, że mama nie mogła go trzymać, tym bardziej karmić piersią. "Nie mogłam go trzymać, nie mogłam go nawet dotknąć, nic nie mogłam" mówi Micah. Lekarze uprzedzali, że chłopczyk może mieć problemy ze ssaniem i być może nie będzie w stanie samodzielnie pić z piersi mamy. Aby nie stracić laktacji, młoda mama postanowiła odciągać pokarm do butelek. Odciągała pokarm regularnie, co 2 godziny, by po powrocie Casha do domu móc karmić go odciągniętym mlekiem.

Cash był w szpitalu przez 3 miesiące. Ku zdziwieniu lekarzy i samej mamy, po powrocie do domu, chłopiec bardzo szybko zaczął pić mleko z piersi. Wtedy Micah postanowiła, że zgromadzone zapasy (prawie 60 litrów pokarmu!) przekaże do banku mleka. Tym samym ustanowiła nowy rekord – jednorazowo przekazała największą ilość mleka w historii banku!

Dzięki Micah, dzieci, których mamy nie mogą karmić piersią, będą mogły odżywiać się w najbardziej wartościowy sposób!

Podoba nam się determinacja młodej mamy. Co myślicie o samej idei banku mleka? Korzystałyście z usług takich banków, a może same oddawałyście mleko?

Czytaj także: Czy karmienie piersią cudzego dziecka jest oburzające?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Asiek
Asiek | 2017-09-06 11:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kiedy się urodziłam moja mama oprócz mnie karmiła w szpitalu jeszcze dwójkę obcych dzieci( Wszyscy zdrowi i nikt się niczym nie zaraził) to było 38 lat. Dzisiaj jest to nie dopuszczalne i się zastanawiam- komu to przeszkadzało. Chyba lepsze jest kobiece mleko niż jakaś chemia

Odpowiedz

JUSTYNA
JUSTYNA | 2016-05-30 15:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Piękna sprawa. Nie mogę zrozumieć dlaczego w Polsce tych banków mleka jest tak mało. Nawet w szpitalach faszerują dzieci chemią, mlekiem początkowym modyfikowanym, a przecież tyle mam karmi piersią, ma za dużo pokarmu i mogłyby się nim podzielić...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Mama karmiąca 😉
Mama karmiąca 😉 | JUSTYNA | 2017-09-05 11:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Karmie piersią i niestety ogromne ilości pokarmu wylewalam. Dwie buteleczki dziennie ok.300ml wylane do zlewu przez prawie miesiąc to aż przykre że u nas się z tego nie korzysta. 😞

Odpowiedz

M
M | Mama karmiąca 😉 | 2017-09-05 13:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Super sprawa sama byłam w podobnej sytuacji i też oddałam sporo mleka. Banki mleka są bardzo potrzebne szkoda tylko że w naszym kraju jest ich tak mało.

Odpowiedz

Iwona
Iwona | JUSTYNA | 2017-09-09 23:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A od kiedy mleko modyfikowane to chemia ?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?