Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Polegiwanie w ciąży

| aktualizacja: 18.12.2013 | 0

Lekarz każe mi polegiwać w domu, ponieważ pojawiło się u mnie małe rozwarcie - pisze nasza czytelniczka. I pyta, na czym to konkretnie polega?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kobieta, mama, ciąża, leżeć, brzuszek
Gdy wyszłam z gabinetu, zdałam sobie sprawę, że niezbyt wiem, jak to rozumieć. Jak długo mam leżeć i co wolno mi robić, kiedy wstanę z łóżka, bo rozumiem, że polegiwanie różni się od leżenia non stop. Izabela z Gliwic

Polegiwanie ma zapobiec przedwczesnemu porodowi i innym komplikacjom ciąży. Polega ono na leżeniu, ale dopuszcza też możliwość wstawania, np. do toalety, lub wykonywania innych drobnych nieobciążających czynności, takich jak przygotowanie kanapki, wzięcie prysznica. Nie musi Pani leżeć płasko – takie wskazania otrzymują kobiety zagrożone poronieniem, które są kierowane do szpitala. Aby nie zaszkodzić dziecku, warto jednak doprecyzować u lekarza, choćby telefonicznie, jakie są jego zalecenia dla Pani. 
dr n. med. Bożena Kowalska konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska
Pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”. Prowadzi ciąże i porody wysokiego ryzyka. Specjalizuje się także w ginekologii dziecięcej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?