Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Odstawianie od piersi

| aktualizacja: 24.05.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
karmienie piersią
Lekarze polecają mleko matki jako idealny pokarm dla dzieci w 1. roku życia. W jaki sposób możesz później odstawić dziecko od piersi?
Po upływie 12 miesięcy karmienie piersią można kontynuować tak długo, jak długo chcecie tego oboje Ty i Twoje dziecko.

Odstawianie naturalne
Możesz doceniać niezależność Twojego rosnącego dziecka i stopniowo zastępować karmienie piersią innymi pokarmami, gdy niemowlę wydaje się na to gotowe.

Odstawianie planowane
Niekiedy okoliczności nie pozwalają Ci kontynuować karmienia piersią i decydujesz się rozpocząć planowe odstawianie od piersi. Odstawianie nigdy nie powinno się zaczynać, gdy Twoja pociecha lub Ty sama jesteś chora. Jeżeli odciągasz mleko, codziennie zmniejszaj ilość odciąganego pokarmu.

Najlepszy sposób planowanego odstawiania to pominięcie najmniej lubianej przez dziecko pory karmienia. Zastąp swoje mleko mieszanką lub innym pokarmem, który jest odpowiedni o tej porze dnia. Kontynuuj pomijanie tego samego karmienia przez całą resztę tygodnia. W następnym tygodniu opuść kolejne karmienie, aż dojdziesz do 2-3 karmień piersią w ciągu doby. Tempo odstawiania tą metodą ustalacie Ty i Twoje dziecko, dlatego może być tak wolne lub tak szybkie, jak zdecydujecie.

Odstawienie nagłe
Nagłe odstawienie może spowodować znaczny dyskomfort u Ciebie i zdenerwować Twoje niemowlę, które traci znane mu źródło bliskości i komfortu. Skontaktuj się ze swoim lekarzem, który zaleci odpowiedni pokarm oraz poradzi co zrobić, by nagłe odstawienie było jak najmniej kłopotliwe.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?